Seksskandal w Irlandii: Żona premiera sypiała z nastolatkiem

Płaciła mu za seks.

Premier Irlandii Północnej Peter Robinson zawiesił na sześć tygodni pełnienie funkcji po ujawnieniu romansu w który uwikłana jest jego żona Iris. Pani premierowa sypiała z 19-letnim Kirkiem McCambleyem , a nawet wspierała go finansowo .

Iris znała Kirka od małego. Wcześniej romansowała z jego ojcem , który przed śmiercią poprosił ją, by zaopiekowała się synem . Pani Robinson zaopiekowała się nastolatkiem i to bardzo dobrze .

Premier podobno wiedział o romansie żony i przymykał na niego oko. Oburzenie opinii publicznej jest tym większe, że państwo Robinson mieli opinię bardzo religijnej pary. Dodatkowo Iris wspomagała swojego kochanka finansowo . Załatwiła Kirkowi pożyczkę 50 tysięcy funtów na otwarcie kawiarni , z której wzięła 5 tysięcy na prywatne wydatki.

Iris ostatecznie zerwała z Kirkiem , jednak nie z powodu wyrzutów sumienia, ale po kłótni o pieniądze . Pani Robinson jest teraz w klinice psychiatrycznej , gdzie leczy się z ciężkiej depresji .

Takiego skandalu jeszcze w Polsce nie było , choć można sobie wyobrazić jak zachowywali się oponenci wobec poszkodowanego polityka . Na pewno powołaliby komisję śledczą .

Janus

Więcej o: