Ranking programów z udziałem gwiazd. Hity czy kity?

Stacje telewizyjne zaserwują nam aż osiem programów rozrywkowych z udziałem tzw. gwiazd! To najwięcej w historii polskiej telewizji.

Wiele programów będzie emitowanych równocześnie. Lepiej zaprzyjaźnić się z pilotem czy wybrać sobie jeden program do obejrzenia? Proponujemy małą podpowiedź.

Żeby ułatwić wam zadanie, zebraliśmy wszystkie informacje i podajemy je w pigułce. Zobaczcie, co, gdzie, kiedy i o której można oglądać. No i przede wszystkim: czy w ogóle warto?

KATEGORIA: ŚPIEW

1. " Fabryka gwiazd "

EMISJA : prawdopodobnie piątek 20.00 Polsat.

NAJWIĘKSZY PLUS: oprawą muzyczną zajmie się genialny Adam Sztaba , a prowadzeniem show Maciek Rock. Liczymy, że na naszych oczach narodzi się jakiś talent na miarę Edyty Górniak .

NAJWIĘKSZY MINUS : Michał Wiśniewski ma być specjalistą do spraw mody . Lider "Ich Troje" ma doradzać uczestnikom w kwestii stylizacji oraz zachowania na scenie. Lepiej, żeby nie słuchali go, bo skończą z czerwonymi włosami i pomarańczowymi skórzanymi kurtkami .

michał wiśniewskimichał wiśniewski michał wiśniewski/kapif

KOLEJNY MINUS : Program będzie oparty na formule francuskiego show "Star Akademy". W skrócie to "Idol" połączony z "Big Brotherem". Uczestnicy zamieszkają w domu naszpikowanym kamerami. Każdy ich krok będzie obserwowany i oceniany. Widzowie będą mieli okazję ocenić nie tylko głos, ale też osobowość uczestników. My obawiamy się, że zamiast interesować się talentem uczestników, publiczność będzie fascynowała się romansami oraz kłótniami. Jak to w reality-show.

2." Jak oni śpiewają "

EMISJA: sobota 20.00 Polsat

NAJWIĘKSZY PLUS : Ela Zapendowska . Jej szczerość nie zna granic. Jurorka nie owija w bawełnę, zawsze mówi to, co myśli i nie przejmuje się krytyką.

NAJWIĘKSZY MINUS: Kasia Cichopek i Krzysztof Ibisz . Nie wiedzieliśmy, że jesteśmy w stanie znieść taką ilość wazeliny w jednym programie. Kasia ciągle się uśmiecha, wszystkim podlizuje i jest do znudzenia miła. Aż się prosi, żeby powiedziała chociaż "kurdę" lub "cholera". Krzysztof Ibisz idealnie jej wtóruje. Biega, skacze i tańczy. Ubiera się i zachowuje jak nastolatek. Przykro jest co tydzień oglądać kryzys wieku średniego.

Krzysztof IbiszKrzysztof Ibisz Krzysztof Ibisz/fot. MB/Forum

Lista uczestników programu:

Anna Mucha

Tomasz Stockinger

Jolanta Fraszyńska

Georgij Koroliow

Alżbeta Leńska

Jerzy Zelnik

Monika Mrozowska

Aleksandra Szwed

Jacek Kawalec

Katarzyna Galica

Karolina Nowakowska

Łukasz Dziemidok

Elżbieta Romanowska

Artur Chamski

Faworyci: Artur Chamski, Jolanta Fraszyńska Czarny koń : Anna Mucha

3." Mam talent "

EMISJA: sobota 20.00 TVN

NAJWIĘKSZY PLUS : formuł programu. Jej pomysłodawcą jest Simon Cowell, który podobnie jak Kuba Wojewódzki zasłyną dzięki programowi "Idol". W castingach do programu mógł wziąć udział dosłownie każdy. Nie liczył się wiek, uroda czy figura, a talent i tylko talent. Bez względu jaki. Na castingi przychodzili nie tylko tancerze i soliści, ale też brzuchomówcy czy komicy.

KOLEJNY PLUS : Wielki powrót Agnieszki Chylińskiej , która ma ponoć pokazać w programie swoją drugą twarz. Jeśli łzy na castingu są zapowiedzią jej drugiego oblicza, to my jednak wolelibyśmy, żeby została przy tej swojej pierwszej twarzy. Liczymy na jej niewyparzony język i cięte riposty .

Agnieszka Chylińska, Małgorzata ForemniakAgnieszka Chylińska, Małgorzata Foremniak Agnieszka Chylińska, Małgorzata Foremniak/kapif

KATEGORIA: TANIEC

4." Taniec z gwiazdami "

EMISJA: niedziela 20.00 TVN

NAJWIĘKSZY PLUS: jurorzy. Drobne złośliwości, które serwuje sobie Beata Tyszkiewicz z Iwoną Pavlović , dodają trochę pikanterii temu programowi. To miła odskocznia od słodyczy, która wylewa się z ekranu gdy Kasia Cichopek pojawia się na nim!

Beata Tyszkiewicz i Iwona PavlovićBeata Tyszkiewicz i Iwona Pavlović Beata Tyszkiewicz i Iwona Pavlović/BLAWICKI PIOTR/SE/Eastnews

NAJWIĘKSZY MINUS : brak gwiazd. Zwłaszcza w 8. edycji wyjątkowo doskwiera nam brak znanych nazwisk. Plotek nie zna połowy z osób, które wezmą udział w show. Czy ktoś z Was słyszał o kim takim jak Steve Allen?

Oto pełna lista gwiazd i tancerzy:

Ilona Felicjańska i Robert KochanekAnna Popek i Cezary Olszewski Marta Żmuda-Trzebiatowska i Adam Król Sylwia Gruchała i Rafał Maserak Krzysztof Włodarczyk i Agnieszka Pomorska Natalia Lesz i Łukasz Czarnecki Agata Kulesza i Stefano Terrazzino Sambor Czarnota i Magdalena Soszyńska-Michno Katarzyna Walter i Mario Di Somma Alan Andersz i Blanka Winiarska Marek Włodarczyk i Kamila Kajak Paweł Stasiak i Anna Głogowska Oleg Sawkin i Katarzyna Krupa Steve Allen i Katarzyna Kubalska

Faworyci: Marta Żmuda-Trzebiatowska i Alan Andersz. Czarny koń: Krzysztof Włodarczyk lub Anna Popek.

5." Gwiazdy tańczą na lodzie "

EMISJA : piątek 20.00 Dwójka

NAJWIĘKSZY PLUS : Doda . Nie chodzi o to, że ją lubimy i podziwiamy. Wiecie doskonale, że tak nie jest. Prawda jest jednak taka, że gdyby nie Doda, to ten program nie miałby racji bytu. Byłoby nudno i bezbarwnie. Celem tego show jest wypromowanie piosenkarki i ona w pełni wykorzystuje tę sytuacje. Doda czepie garściami z popularności jaką przyniósł jej ten program. Reszta jest nieważna. Liczy się tylko królowa.

NAJWIĘKSZY MINUS: Uczestnicy. Jola Rutowicz , Gosia Andrzejewicz . Po co nam one? Nie było już innych gwiazd? Czemu telewizja publiczna bierze sobie za punkt honoru promowanie takich mało błyskotliwych i nie zachwycających urodą gwiazd jak Jola Rutowicz? Sami tego posłuchacie.

Lista uczestników:

Gosia Andrzejewicz

Katarzyna Burzyńska

Rafał Cieszyński

Paweł Konnak

Karolina Malinowska

Michał Milowicz

Conrado Moreno

Samuel Palmer

Jolanta Rutowicz

Beata Ścibakówna

Agnieszka Włodarczyk

Katarzyna Zielińska

Faworyci: Agnieszka Włodarczyk Czarny koń: Conrado Moreno

6." You Can Dance "

EMISJA: środa 21.30 TVN

NAJWIĘKSZY PLUS : formuła programu, która zakłada, że najważniejszy jest taniec i wyłonieni w castingach uczestnicy show. Prowadząca i jurorzy mają być tylko ich tłem. "You Can Dance" to jedyny program przed którym nie musimy niczego pić ( nie mówimy tu o herbacie), żeby dobrzeć do końca odcinka. W tym programie mamy możliwość obserwowania uczestników od castingów, aż do programów na żywo. To pozwala nam zobaczyć jakie postępy robią i jak zmieniają swoje zachowanie w miarę zwiększania się ich popularności.

NAJWIĘKSZY MINUS : Kinga Rusin. Na castingach Kinga upodabnia się do uczestników program i ubiera się jak nastolatka. W czasie programów na żywo zakłada okropne kreacje, które podkreślają jej wady, a nie zalety. Stylistka musi za nią wyjątkowo nie przepadać. To nie jedyny problem. Kinga jest po prostu sztywna. Zwycięzca ostatniej edycji, Artur Cieciurski sam przyznał, że Rusin nie umie tańczyć i godzinami trzeba ją uczyć podstawowych kroków.

Kinga RusinKinga Rusin Kinga Rusin/KK/Forum

KATEGORIA: LANS, LANS, LANS

7." Ranking gwiazd "

EMISJA : soboty i niedziele 19.30 Polsat

NAJWIĘKSZY PLUS: uczestniczki. Trzeba przyznać, że Polsatowi udało się przekonać do udziału w show parę gwiazd z pierwszej półki. W zagranicznych edycjach programu dziewczyny upijały się litrami szampana, przeklinały i szczerze mówiły co o sobie myślą .

NAJWIĘKSZY MINUS: W polskiej edycji nie ma alkoholu, ani specjalnie odważnych gwiazd. Możemy liczyć, co najwyżej na drobne złośliwości typu:

Steczkowska do Liszowskiej: Świetnie śpiewałaś, choć mi nie dorównałaś. Bardzo Cię lubię, ale wydaje się, że masz nadwagę. No i te zęby. Zrób coś z nimi. Ale ogólnie uważam, że jesteś super piękna i zajmujesz w moim rankingu wysokie piąte miejsce. Zaraz za Szabatin. To wielki zaszczyt!

Lista uczestniczek programu:

Edyta Górniak

Justyna Steczkowska

Joanna Liszowska

Weronika Książkiewicz

Katarzyna Sowińska

Ewa Szabatin

Grażyna Wolszczak

Anna Dereszowska

Weronika Rosati

Aleksandra Kwaśniewska

Ranking GwiazdRanking Gwiazd Ranking Gwiazd/EastNews

8." Fort Boyard "

EMISJA: sobota 19.45 Dwójka

NAJWIĘKSZY PLUS: w końcu zobaczymy gwiazdy bez makijażu, spocone i zmęczone. Sprawdzimy jak idą im zadania logiczne i czy są na tyle odważne by skończyć na bungee czy przejście się po płonącym moście . Z dobrych źródeł wiemy, że Kasia Cichopek stchórzyła i nie chciała wykonać niebezpiecznego zadania.

NAJWIĘKSZY MINUS : Pora emisji. Obawiamy się, że program może przegrać rywalizacje z "Jak oni śpiewają" i "Mam talent". Przede wszystkim za słabo jest promowany, choć wystąpią w nim większe gwiazdy niż w show Polsatu.

Lista uczestników:

Aneta Florczyk

Justyna Steczkowska

Mariusz Pudzianowski

Condaro Moreno

gen. Roman Polko

Ola Szwed

Joanna Liszowska

Katarzyna Cichopek

Natasza Urbańska

Maciej Kurzajewski

Krzysztof Skiba

Anna Popek

Marta Wiśniewska

Natasza UrbańskaNatasza Urbańska Natasza Urbańska/kapif

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.