Maciej Dowbor kończy 44 lata. Pamiętacie, jak poznał żonę? Joanna nie zapomni. "Naburmuszona blondyna wieśniara"

Maciej Dowbor jest znanym dziennikarzem. Rozpoczął karierę już w 1999 roku, ale największą popularność zdobył, kiedy związał się ze stacją Polsat. Prezenter kończy dziś 44 lata.

Maciej Dowbor urodził się 22 grudnia 1978 roku w Toruniu. Jak wszyscy wiedzą, jest synem prezenterki telewizyjnej Katarzyny Dowbor. Niewiele osób wie natomiast, że jego ojcem jest profesor nauk matematycznych Piotr Dowbor. Maciej ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim i poszedł w ślady mamy.

Zobacz wideo Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor wygłupiają się w domu

Karierę rozpoczął w radiowej Trójce w latach 1999-2001. Z kolei debiut telewizyjny zaliczył w stacji TVN i TVN24, gdzie przez rok był redaktorem i prezenterem wiadomości sportowych. Chwilę był związany z telewizyjną Dwójką, gdzie współprowadził z Michałem Olszańskim program "Pytanie na śniadanie".

Od 2005 roku związał się z Telewizją Polsat i właśnie za sprawą polsatowskich formatów stał się rozpoznawalny. Prowadził zarówno reality show - "Granice strachu"- jak i wydanie specjalne magazynu reporterów Polsatu - "Interwencję Extra". Widzowie polubili go jako gospodarza programów rozrywkowych. Tych ma naprawdę sporo na koncie! Z pewnością najbardziej znany jest tu muzyczny program "Twoja twarz brzmi znajomo".

Życie prywatne

Maciej Dowbor od lat jest związany z aktorką Joanną Koroniewską. Para doczekała się dwóch córek - Janiny i Heleny. Śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że są jedną z najpopularniejszych par w polskim show-biznesie. Choć początki ich związku nie były łatwe. Para podobno borykała się ze sporym kryzysem i plotkowano, że nawet rozstała się na dłuższy czas.

Jak się poznali? Opowiedzieli o tym w swojej "Domówce u Dowborów". Spotkali się na planie serialu "M jak miłość".

20 lat minęło od pierwszego odcinka "M jak miłość". Co mnie obchodzi ten serial, to nie jest mój serial, ale zmienił sporo w naszym życiu. Pewnie, gdybyśmy się nie poznali na planie, nie mielibyśmy okazji tak rozwinąć tej znajomości - powiedział prezenter.

Joanna Koroniewska uważała, że mogli poznać się przy innej okazji. W końcu występowali razem w różnych programach.

No tak, ale w programach poznałem wiele twoich koleżanek i nic z tego nie wyniknęło. Gdyby nie serial, to byśmy się nie poznali bliżej. Wiele koleżanek nie chciało dać się poznać. Nie wiem, czemu mnie kręciły aktorki. (...) Myślałem, że są odważne, rozwiązłe i znają różne techniki. A potem się okazało, że aktorki to normalne dziewczyny. Przychodzą do domu i normalna sprawa. Myślałem, że to będzie bajera i pokażesz mi świat, którego nie znałem. (...) Asia mnie przekonywała, że wszystkie aktorki są porąbane. Poznałem inne aktorki, to ty jesteś porąbana, a nie one - powiedział żartem Maciej Dowbor.
Zobacz wideo Maciej Dowbor urządził własny program "Jak oni śpiewają". Porównał wykonania hymnu państwowego

Ich spotkanie nie przerodziło się bynajmniej w miłość od pierwszego wejrzenia.

Pojechałem na zdjęcia, nagrywać kulisy "M jak miłość". Byłem na zdjęciach, nagrywałem ze wszystkimi aktorkami. Powiedzieli, że muszę z nią nagrywać. "Z tą wieśniarą to ja nie chcę". Miałaś wsiowe zdjęcie. (...) Przyjechałem na zdjęcia tak, jak byłem umówiony. Siedziała tam taka naburmuszona blondyna wieśniara, czyli ty. I mówi: Spóźniłeś się. Długo musimy tu czekać? - wspominał Dowbor.

Zaiskrzyło dopiero później:

Pomyślałem, jaka fajna dziewczyna, wieśniara z zewnątrz, a w środku sympatyczna, mógłbym się z taką umawiać - dodał.

Wiedzieliście, że dziennikarz obchodzi urodziny 22 grudnia? Czego mu życzycie?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.