"Znasz-li ten kraj gdzie cytryna dojrzewa" to Adam Mickiewicz, a "Kennst du das Land, wo die Zitronen bluehn" to...? Odpowiedź na pytanie z programu "Milionerzy"

"Znasz-li ten kraj gdzie cytryna dojrzewa" to Adam Mickiewicz, a "Kennst du das Land, wo die Zitronen bluehn" to...? Wiedzą w tym zakresie musiał wykazać się jeden z uczestników programu "Milionerzy". Jak sobie poradził?

Teleturniej "Milionerzy" jest już prawdziwą tradycją dla telewidzów. Stacja TVN emituje go od wielu lat i praktycznie przy okazji każdego odcinka zrzesza on tysiące ludzi przed telewizorami. W jednym z nich uczestnik musiał wskazać, skąd pochodzi cytat "Kennst du das Land, wo die Zitronen bluehn". Jak mu poszło?

"Znasz-li ten kraj gdzie cytryna dojrzewa" to Adam Mickiewicz, a "Kennst du das Land, wo die Zitronen bluehn" to...?

A. Zygmunt Krasiński
B. Juliusz Słowacki
C. Johann Wolfgang Goethe
D. Tomasz Mann

"Milionerzy". Odpowiedź na pytanie: "Znasz-li ten kraj gdzie cytryna dojrzewa" to Adam Mickiewicz, a "Kennst du das Land, wo die Zitronen bluehn" to...?

Początkowo uczestnik nie był w stanie wskazać żadnego z wariantów. Po chwili jednak uznał, że najbliżej jest mu do wskazania odpowiedzi C i D. Ostatecznie jednak postanowił skorzystać z koła ratunkowego - pół na pół.

Komputer losowo odrzucił warianty B i D. Wskutek tego uczestnik wybrał odpowiedź C, o której myślał na samym początku i jak się okazało, była to poprawna myśl.

Zobacz wideo Jaką celebrytkę chciałaby spotkać Natalia Karczmarczyk z Team X?
Więcej o: