Książę William i król Danii spotkali się na meczu we Frankfurcie. Uwagę zwraca gest syna króla Karola

20 czerwca na stadionie we Frankfurcie o godzinie 18:00 rozpoczął się mecz Danii z Anglią. Na trybunach nie zabrakło przedstawicieli brytyjskiej i duńskiej rodziny królewskiej. Książę William zamieścił zdjęcie z królem Danii i jego córką.

Sytuacja w brytyjskiej rodzinie królewskiej w ostatnich miesiącach jest wyjątkowo trudna. Z nowotworem mierzy się nie tylko król Karol III, ale także jego synowa, księżna Kate. Ta niedawno po raz pierwszy pojawiła się publicznie po półrocznej nieobecności, co dało nadzieję na jej szybszy powrót do zdrowia. W ostatnim czasie większość obowiązków spadła na księcia Williama, który w końcu mógł połączyć pracę z przyjemnościami. Nie jest tajemnicą, że syn króla Karola jest zapalonym fanem piłki nożnej. Podczas Euro 2024 reprezentacja Anglii 20 czerwca rozpoczęła mecz z Danią. Na trybunach rozgrywce przyglądał się książę William w towarzystwie króla Danii i jego młodszej córki. 

Zobacz wideo Prezydent Andrzej Duda kłaniał się księciu Williamowi

Książę William i król Danii spotkali się na trybunach we Frankfurcie

Książę William połączył obowiązki zawodowe z odrobiną przyjemności. W przeszłości wielokrotnie pojawiał się na meczach reprezentacji Anglii ze starszym synem. 20 czerwca pojawił się na stadionie we Frankfurcie. Na oficjalnym koncie na Instagramie zamieszczono zdjęcie syna króla Karola z królem Danii Fryderykiem X i jego młodszą córką. Książę William pojawił się w klasycznym garniturze, podczas gdy król Danii zrezygnował z krawata, na rzecz mniej formalnego wyglądu. Uwagę zwraca gest księcia Williama, który jest zdecydowanie wyższy od króla Fryderyka i zdecydował się delikatnie pochylić do zdjęcia, by różnica we wzroście nie była aż tak widoczna. Więcej ekspresyjnych kadrów z tego spotkania znajdziecie w naszej galerii na górze strony. 

Niech wygra lepsza drużyna

- można przeczytać w opisie. 

 

Ku uciesze księcia Williama w 19. minucie Anglia zdobyła gola. W 33. minucie był już remis. Król Fryderyk X aż wstał, by nagrodzić brawami swoją reprezentację.

Książę William wreszcie ma powody do radości. Ekspert przyjrzał się jego zachowaniu 

Książę William w ostatnich miesiącach wspierał żonę zmagającą się z chorobą nowotworową. Po jej powrocie do życia publicznego podczas parady Trooping the Colour, podobno mówi się o radości w otoczeniu royalsów. Księżna Kate pojawiła się na słynnym balkonie pałacu Buckingham w towarzystwie trójki dzieci, króla Karola z królową Camillą i najbliższych członków rodziny królewskiej. Ekspert od mowy ciała w rozmowie z "Mirror" podkreślił, że następca tronu nie bał się okazywać pozytywnych emocji. 

Kto wygra w starciu Anglia-Dania?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.