Skandal na urodzinach króla Karola III. Tego nie pokazano

Wydarzenie Trooping the Colour nie obyło się bez zakłóceń. Jeszcze przed rozpoczęciem obchodów, pod Pałacem Buckingham zgromadzili się protestujący.

Tegoroczne wydarzenie Trooping the Colour jak zwykle przyciągnęło tłumy pod pałac Buckingham. W tym roku obchody urodzin monarchy były szczególne. Po półrocznej przerwie pierwszy raz publicznie pokazała się księżna Kate, która po diagnozie nowotworu przechodzi chemioterapię. Wcześniej chorobę nowotworową wykryto u króla Karola III. Mimo to rodzina królewska pojawiła się w komplecie i pozdrawiała poddanych ze słynnego balkonu. - Samym tym pojawieniem się dziś na balkonie, na Trooping the Colour, dała takie poczucie optymizmu, tchnęła jego sporą dawkę w wielu ludzi. Przede wszystkim tych, którzy sami walczą z chorobą nowotworową - mówił o księżnej Kate w rozmowie z Plotkiem korespondent TVP w Wielkiej Brytanii Artur Kieruzal. Wydarzenie nie odbyło się jednak bez zakłóceń. Nie wszyscy Brytyjczycy popierają monarchię.

Zobacz wideo Tak Londyn szykował się do koronacji

Protesty przed Trooping the Colour. Wybuczeli rodzinę królewską

Rodzina królewska jest uwielbiana przez sporą część Brytyjczyków. Jest jednak grupa, która nie popiera monarchii i chciałaby jej zniesienia. Członkowie zgromadzenia Republika pojawili się już rano pod pałacem, aby protestować. Mieli ze sobą transparenty i skandowali hasła takie jak "precz z królem". Po rozpoczęciu obchodów i przejeździe króla opuścili ostatni ze swoich czarno-żółtych transparentów. Trooping the Colour było transmitowane przez BBC, jednak tam nie pokazano protestujących. Nagrania można znaleźć w sieci. Zdjęcia z protestu znajdziecie w galerii na górze strony.

 

Tegoroczne obchody Trooping the Colour wyjątkowo poruszyły króla Karola III

Trooping the Colour, czyli uroczyste obchody urodzin monarchy, to wielkie wydarzenie w Wielkiej Brytanii. Punktem kulminacyjnym jest pokaz Royal Air Force w hołdzie królowi. Rodzina królewska podziwiała przelot sił powietrznych z balkonu pałacu Buckingham. Karol III tym razem na wydarzenie nie przyjechał konno, a powozem ze względu na swój stan zdrowia. Obok niego w karecie siedziała królowa Camilla. Ekspertka od czytania z ruchu warg Nicola Hinckley przeanalizowała ich rozmowę dla portalu mirror.co.uk. - Och, nie wiem, dlaczego chce mi się płakać - miał wyznać małżonce król.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.