Książę Harry ma plan wobec króla. Te wieści rozsierdziły księcia Williama. "Są na to zerowe szanse"

Książę Harry bardzo przejął się sytuacją związaną z chorobą jego ojca. Syn króla Karola III chciałby odciążyć go w części obowiązków. Jest jednak pewna przeszkoda. Książę William nie zgodzi się na taki scenariusz.

Kiedy książę Harry dowiedział się o chorobie nowotworowej króla Karola III, natychmiast wsiadł w samolot i udał się do Londynu na spotkanie z ojcem. W najnowszym wywiadzie z "Good Morning America" wyjawił szczegóły tej wizyty. Syn monarchy wyznał, że jest wdzięczny za to, że mógł spędzić z nim czas. - Kocham moją rodzinę - powiedział. Książę Harry podkreślił, że choroba w rodzinie może bardzo zmienić relacje jej członków -  Myślę, że każda choroba zbliża rodziny - dodał. Podczas wizyty w Wielkiej Brytanii książę Sussex spędził z ojcem zaledwie 30 minut. Jak donosiły media, nie spotkał się wtedy z bratem. Wiadomo, co o możliwości naprawienia rodzinnych relacji sądzi książę William. Wieści nie są optymistyczne.

Zobacz wideo Joanna Horodyńska o stylu księżnej Kate. "Wzorowy". Ma jednak jedno "ale"

Książę Harry myśli o powrocie. "Szanse na to są zerowe"

Książę Harry i Meghan Markle w 2020 roku zrezygnowali z pełnienia oficjalnych obowiązków w rodzinie królewskiej. Według najnowszych doniesień w związku z problemami zdrowotnymi ojca, książę Harry wyraził chęć przejęcia części publicznych obowiązków, aby odciążyć monarchę. Jak donosi dziennik "Mirorr" brytyjski zastępca tronu, książę William, zagotował się na myśl o takim scenariuszu. Według źródeł tabloidu książę William w rozmowie ze swoimi przyjaciółmi stanowczo podkreślił, że nie ma możliwości, aby książę Harry wrócił do pełnienia obowiązków w rodzinie królewskiej i on skutecznie wszelkie takie próby zablokuje. Starszy syn króla Karola III miał także podkreślić, że książę Harry i Meghan Markle nie są godni zaufania. Brat Harry'ego nadal ma mu za złe, to co o rodzinie królewskiej zostało napisane w autobiografii księcia. Książę Harry w swojej autobiografii "Ten drugi" wspominał o przepychankach z bratem. Na tym nie koniec, bo uderzył też w księżną Kate.

Cokolwiek zostało powiedziane w rozmowie między Wiliamem a jego ojcem, jest prywatne. Ale to absolutnie jasne, że on nie pozwoli na powrót Harry'ego. Jeśli ktokolwiek miałby wziąć na siebie dodatkowe obowiązki, to będzie to książę William. Na razie jego priorytetem jest zdrowie ojca, jego rodzina i interes monarchii. Szanse na powrót Harry'ego są zerowe - podkreśliła osoba z otoczenia księcia Williama w rozmowie z mirror.co.uk.

Książę Harry chłodno powitany przez ojca. Ekspert wyliczył, czego zabrakłoKsiążę Harry chłodno powitany przez ojca. Ekspert wyliczył, czego zabrakło Książę Harry chłodno powitany przez ojca. Ekspert wyliczył, czego zabrakło. Fot. REUTERS/Hannah Mckay

Książę Harry już kiedyś proponował takie rozwiązanie. Królowa je odrzuciła

Jak donosi "Mirror", książę Harry w każdej chwili gotowy jest odciążyć ojca. - Harry bardzo chciałby pomóc i szczerze wierzy, że przyniosłoby to korzyść obydwu stronom. W jego postrzeganiu powrót do modelu, który zaproponował w 2020 roku, byłby idealnym rozwiązaniem w obecnej sytuacji - poinformowała osoba z otoczenia księcia w rozmowie z tabloidem. Zanim książę Harry zdecydował się zrezygnować z pełnienia oficjalnych obowiązków, poprosił królową o specjalnego rodzaju rolę w rodzinie królewskiej. Chciał połączyć pełnienie oficjalnych funkcji z pracą na własny rachunek. Ta prośba została jednak odrzucona. To właśnie wtedy książę Harry i Meghan Markle zdecydowali się opuścić Wielką Brytanię.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.