Nie żyje legenda muzyki filmowej. W duecie z bratem zdobył dwa Oscary

Nie żyje kompozytor Richard Morton Sherman, który przez prawie całe swoje życie tworzył muzykę w duecie z bratem. Dokonali niezwykłego czynu.

Media obiegła smutna wiadomość o śmierci legendy muzyki filmowej Richarda Mortona Shermana. Kompozytor związany z The Walt Disney Company miał 95 lat. Utwory musicalowe tworzył w duecie ze swoim bratem Robertem, który zmarł w 2012 roku. Sherman do końca swojego życia był aktywny zawodowo i w ciągu swojego życia zdobył wiele prestiżowych nagród. Bracia Sherman osiągali ogromne sukcesy i zapisali się w historii muzyki filmowej. Największym wyróżnieniem w ich karierze były dwie statuetki Oscara. Informacja o śmierci artysty pojawiła się w obszernym oświadczeniu na stronie The Walt Disney Company. 

Zobacz wideo Aldona Orman miała wypadek w Albanii. Zdradza, że groził jej paraliż do końca życia. Wspomina też sepsę i śmierć kliniczną

Nie żyje laureat dwóch Oscarów Richard Morton Sherman. Zapisał się w historii muzyki filmowej

Richard Morton Sherman zmarł 25 maja w centrum medycznym Cedars-Sinai w Beverly Hills. Miał 95 lat, a jako przyczynę jego odejścia podano choroby związane z jego zaawansowanym wiekiem. Jak podała oficjalna strona Walt Disney Company, bracia Sherman byli odpowiedzialni za więcej musicalowych utworów, niż jakikolwiek inny zespół w historii, więc bez wątpienia zapisali się w historii. Shermanowie za muzykę i piosenkę do filmu "Mary Poppins" otrzymali dwa Oscary i dwie nagrody Grammy.

Legenda Disney'a Richard M. Sherman, połowa nagrodzonego Oscarem zespołu autorów piosenek Sherman Brothers (wraz ze swoim zmarłym bratem, Robertem B. Shermanem), zmarł w sobotę 25 maja w Cedars-Sinai Medical Center w Beverly Hills z powodu chorób związanych z wiekiem - czytamy na stronie The Walt Disney Company.
 

Poza tym wyróżnienie jeszcze siedem razy otrzymali nominację do Oscara.za muzykę do filmów: "Nasz cudowny samochodzik", "Gałki od łóżka i kije od miotły", "Tomek Sawyer". "Pantofelek i róża" oraz "The Magic of Lassie". Na tym nie koniec ich osiągnięć. Bracia Sherman zdobyli 25 złotych i 25 platynowych płyt. W 1975 roku otrzymali też trzecią nagrodę Grammy za muzykę do filmu "Kubuś Puchatek i rozbrykany Tygrys". 

 

Richard Morton Sherman już jako dziecko pasjonował się z bratem muzyką

Richard Morton Sherman urodził się w Nowym Jorku i pochodził z rodziny rosyjskich żydów. Kiedy był dzieckiem ,jego rodzina zmieniła miejsce zamieszkania i przeniosła się do Los Angeles. Przeprowadzka zmieniła życie Shermana. To właśnie wtedy ze swoim o cztery lata starszym bratem zaczął pasjonować się muzyką.

Czy znana ci była twórczość Richarda Mortona Shermana?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.