Nie żyje Roberto Cavalli. Legendarny projektant miał 83 lata. Rok temu urodził mu się syn

Media obiegła smutna informacja o śmierci włoskiego projektanta Roberto Cavalli. Projektant zmarł we Florencji. Miał 83 lata.

Nie żyje legendarny włoski projektant mody Roberto Cavalli. Jak podaje agencja informacyjna ANSA, miał odejść w swoim domu po długiej chorobie. Zaledwie rok temu Cavalli powitał na świecie swoje kolejne, szóste dziecko. Projektantowi urodził się syn.

Zobacz wideo Woliński niemal od zawsze wiedział, że będzie projektantem

Roberto Cavalli nie żyje. Był legendą świata mody

Roberto Cavalli w świecie mody znany jest od lat 70. Opatentował własną technikę drukowania na skórze i tworzenia patchworków, która stała się hitem w największych domach mody. Ok. 1975 roku był już właścicielem własnej marki modowej, a jej znakiem rozpoznawczym stały się wyraziste, często zwierzęce printy. W projektach Roberto Cavallego chodziły nie tylko najbardziej znane modelki. Jego klientkami były także gwiazdy światowego formatu jak Rihanna, Kim Kardashian, Jennifer Lopez, Bella Hadid czy Shakira. Dla kolumbijskiej wokalistki stworzył zresztą kostiumy na potrzeby jej pierwszego światowego tournée w 2003 roku.

 

Roberto Cavalli miał sześcioro dzieci. Najmłodsze urodziło się w 2023 roku

Roberto Cavalli był dwukrotnie żonaty i doczekał się w sumie sześciorga dzieci. W 1964 roku poślubił Silvanellę Giannoni, o której nie wiadomo zbyt wiele z medialnych doniesień. Para doczekała się dwójki dzieci - syna Tommasa i córki Christiany. Małżeństwo zakończyło się jednak po dziesięciu latach. W roku 1980 projektant został mężem Evy Düringer. Poznał ją trzy lata wcześniej podczas konkursu miss, w którym był jurorem. Małżonkowie mieli troje dzieci - synów Daniele i Robina oraz córkę Rachele. Rozwiedli się w 2010 roku. Z medialnych doniesień wynika, że w 2014 roku Cavalli związał się z modelką Sandrą Nilsson, która była 45 lat od niego młodsza. W marcu ubiegłego roku poinformowano, że projektant i modelka powitali na świecie syna. Chłopiec otrzymał na imię Giorgio po swoim dziadku i ojcu Cavallego, który zginął tragicznie w 1944 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.