Ukraińska modelka dosadnie o rosyjskiej propagandzie, która ma powstrzymać "rusofobię". "Zamknijcie się"

Julia Ratner nagrała filmik na TikToku, w którym odniosła się do rosyjskiej propagandy. Modelka w mocnych słowach skomentowała panująca sytuację.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Od ataku Rosji na Ukrainę mija już niemal miesiąc. Wojna opiera się jednak nie tylko na działaniach zbrojnych, ale i walce z dezinformacją i fake newsami. Ukraińska modelka Julia Ratner postanowiła odnieść się do akcji "Stop Hating Russians" - nowej propagandowej kampanii, której na celu ma "powstrzymanie nienawiści skierowanej w stronę Rosjan". Ratner w nagranym przez siebie filmiku nie przebierała w słowach.

Zobacz wideo Czy w najbliższym czasie może dojść do spotkania Zełenski-Putin? Banachewycz: Moim zdaniem, nie

Ukraińska modelka dosadnie o rosyjskiej propagandzie

Modelka w opublikowanym filmiku na TikToku bezpośrednio odnosi się do propagandowej akcji o rzekomej rusofobii. Ratner na hasło "przestańcie nienawidzić Rosjan" odpowiada:

Przestańcie zabijać naszych obywateli, przestańcie zabijać nasze dzieci, przestańcie gwałcić nasze kobiety, przestańcie bombardować nasze miasta, przestańcie prób okupacji naszego terytorium, przestańcie najeżdżać inne kraje, przestańcie nazywać nas nieistniejącym narodem, przestańcie próbować wymazać naszą historię oraz kulturę - wylicza modelka.

W dalszej części wypowiedzi kontynuuje i bezpośrednio mówi, aby Rosjanie po prostu "się zamknęli".

Przestańcie kraść z naszej historii i kultury, zaprzestańcie gównianej propagandy w waszej telewizji, przestańcie robić pranie mózgu swoim obywatelom, zatrzymajcie swojego gównianego prezydenta, zamknijcie się - ucina błyskawicznie Ratner.

Przypominamy, że od początku inwazji Rosji na Ukrainę w sieci pojawiają się fałszywe konta, które rozsiewają nieprawdziwe wiadomości. Ich celem jest dezinformacja oraz destabilizacja nie tylko samej Ukrainy, ale i państw, które zdecydowały się jej pomóc. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Новини з України - Ukrayina.pl.

Więcej o: