Youtuber wyliczył, ile Friz zarobił w 2021 roku. Dorobił się fortuny

Zarobki influencerów nie są już owiane tajemnicą i wiadomo coraz więcej na temat kwot, które trafiają na ich konta bankowe. Jeden z youtuberów postanowił przyjrzeć się dokładnie, ile w 2021 roku mógł zarobić Friz.

Więcej o internetowych twórcach przeczytasz na Gazeta.pl

O tym, że 2021 rok był dla Karola Wiśniewskiego niezwykle owocny, wiedzą z pewnością nie tylko widzowie kanałów Ekipy. Współpraca z firmą Koral i Lody Ekipy, które trafiły do sklepów, sprzedawały się jak świeże bułeczki, a w pewnym momencie stały się wręcz towarem deficytowym. Friz dawno przestał już być "zwykłym" influencerem i tworzy obecnie prężnie działającą firmę. Kamil Szyłkiewicz, youtuber, który ma doświadczenie w branży reklamowej i influencerskiej, postanowił podliczyć, z jaką kwotą Friz zamknął 2021 rok. Z szacunkowych wyliczeń wynika, że na konto Karola mogło trafić nawet ponad 5 mln złotych. 

Zobacz wideo Który influencer byłby idealnym chłopakiem?

Ile Friz zarobił w 2021 roku?

Szyłkiewicz w obliczeniach zakłada, że Friz może liczyć na 100 proc. przychodów z AdSense ze swojego kanału na YouTubie, a także ok. 10-15 proc. przychodów z kanałów pozostałych członków Ekipy. Przyjął także, że sieć partnerska pobiera z tego ok. 35 proc. Oprócz tego gigantyczne kwoty pochodzą ze współprac z reklamodawcami - youtuber zakłada, że może być to nawet 150 tys. zł rocznie.

Oprócz tego działalność Ekipy zaowocowała ogromną liczbą dodatkowych współprac i produktów, które trafiły na rynek. Poza wspominanymi już napojami influencerzy swoją marką firmowali także napoje i zeszyty, a także mają własny rollercoaster w Energylandii. W 2021 roku wydali też płytę i dawali koncerty. Kamil Szyłkiewicz wyliczył, że Friz najwięcej zarobił jednak dzięki marce odzieżowej EKIPATONOSI - jak podaje, do kieszeni Karola tylko ze sprzedaży ubrań mogło trafić ponad 500 tys. zł.

Z ostatecznych wyliczeń wynika, że w 2021 roku Friz zarobił między 3,7 a 5,12 mln złotych. Szyłkiewicz przyjął też możliwość, że przychody z AdSense nie trafiają bezpośrednio do Karola, a na konto Ekipa Management. Wówczas Friz miałby zarobić między 2,77 a 3,74 mln złotych. Oznacza to, że średnio w 2021 roku Friz zarobił ok. 3,8 mln złotych, co daje 320 tys. zł miesięcznie i 10,5 tys. zł dziennie. Oznaczałoby to, że zarobienie równowartości średniej krajowej, która w 2021 roku wynosiła 4249 zł netto, zajmuje Frizowi kilka godzin. Youtuber, który podjął się wyliczeń, podkreśla jednak, że są one póki co szacunkowe, a błąd statystyczny może wynosić nawet 60 proc.

 

Nawet jeśli kwoty są sporo mniejsze niż te, które wynikają z wyliczeń Szyłkiewicza, Friz bez wątpienia jest jednym z najlepiej zarabiających youtuberów. Karol Wiśniewski znalazł się na 21. miejscu opublikowanej przez Forbes listy najbogatszych Polaków, którzy nie ukończyli 40 lat.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.