Tiktokerka delektuje się surowymi jądrami byka. "MMM, PYSZKA!". Po co? Zachwala ich właściwości

Propagatorka diety ketogenicznej Krystsina Kamińska poradami w tym temacie dzieli się na TikToku. Gdy zamieściła filmik, na którym zjada na surowo bycze jądra, internauci nabrali pewnych wątpliwości.

Więcej o twórcach internetowych przeczytasz na Gazeta.pl

Dieta ketogeniczna w dużym skrócie opiera się na spożywaniu przede wszystkim tłuszczy i wyeliminowaniu posiłków zawierających cukier. Jadłospis osób stosujących się do takich zaleceń opiera się w dużym stopniu na jedzeniu mięsa. Krystsina Kamińska to tiktokerka, która twierdzi, że dzięki keto udało jej się zgubić nadprogramowe kilogramy, a poradami dzieli się teraz z innymi. Influencerka jest bardzo oddana swoim przekonaniom, co udowodniła, zjadając ze smakiem surowe bycze jądra i zachwalając ich właściwości odżywcze.

Zobacz wideo Oliwia Misztal w Liście Plotka

Królowa Elżbieta IISprawdź sekret długowieczności Elżbiety II

Krystsina Kamińska pokazuje na TikToku, jak je bycze jądra

Na filmiku widzimy tiktokerkę pozującą w kuchni przed dwoma kawałkami mięsa. Nie owijając w bawełnę, Krystsina od razu przechodzi do sedna.

To są bycze jądra ze sprawdzonego źródła. Żeby wydobyć z nich maksymalne korzyści zdrowotne, będę je jadła dziś na surowo - mówi tiktokerka.
Mmm... Pyszka - zachwyca się, wkładając kawałek mięsa do ust.

Pod wideo Krystsiny w zaledwie jeden dzień pojawiło się ponad tysiąc komentarzy. Chociaż tiktokerka zapewnia, że "jajeczka są zdrowe, bez robaczków i salmonelli", nie wszyscy są przekonani, że jedzenie surowych jąder byka faktycznie jest dobre dla zdrowia. Część internautów rozbawił sam pomysł spożywania jąder.

Salmonello, witaj.
Aż mi się podniosło wszystko w żołądku.
POV: masz znak zodiaku Byk - czytamy.

Charlize Theron, Królewna Śnieżka i łowca, Viggo Mortensen, Władca pierścieni: Dwie wieżeKultowe sceny, w których aktorzy nie musieli grać. U Leonarda DiCaprio polała się krew

Zwierzęce jądra, najczęściej panierowane i smażone na głębokim tłuszczu, to przysmak w wielu krajach. Potrawę tę można spotkać m.in. w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Wietnamie, Pakistanie, Meksyku czy Hiszpanii. Niektórzy wierzą nawet, że są afrodyzjakiem i zjedzenie ich podnosi libido. Trudno jednak stwierdzić, czy na surowo faktycznie są w pełni bezpieczne - spożycie każdego rodzaju nieugotowanego mięsa może wiązać się z ryzykiem. Co więcej, Krystsina na opublikowanym filmiku zjada jedynie niewielki odkrojony kawałek. Być może pozostałym mięsem delektowała się już na osobności.

Więcej o: