Katorżnicze ćwiczenia i drakońskie diety? Poznaj tajemnicę długowieczności Elżbiety II

Elżbieta II jest najstarszą głową państwa na świecie. W czym tkwi sekret jej długowieczności? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Więcej na temat brytyjskiej rodziny królewskiej przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wielu zadaje sobie pytanie, jaka jest tajemnica długowieczności królowej Elżbiety II. Według danych to wszak najdłużej panujący brytyjski monarcha. 9 września 2015 roku pobiła nawet rekord królowej Wiktorii, która rządziła przez 63 lata i 216 dni. Mimo dużej liczby obowiązków i pełnienia odpowiedzialnej funkcji brytyjska władczyni cieszy się wigorem już od 96 lat! W czym tkwi sekret?

Zobacz wideo Królowa Elżbieta II dodała swój pierwszy wpis na Instagram!

Królowa Elżbieta II tryska zdrowiem od wielu lat. Czemu zawdzięcza długowieczność?

Mimo sędziwego wieku królowa Wielkiej Brytanii niezmiennie wykonuje wszystkie obowiązki i nie myśli o abdykacji. Zachwyca Brytyjczyków elegancją i dobrymi manierami. Wielu mieszkańców zastanawia się, skąd ich władczyni ma siłę do pełnienia tak odpowiedzialnej funkcji. 

 

Królowa Wielkiej Brytanii uwielbia jazdę konną

Okazuje się, że tajemnicą może być ogromna miłość do jazdy konnej. Elżbieta II jest zagorzałą miłośniczką koni. Królowa mimo podeszłego wieku chętnie korzysta z uroków jeździectwa. Wolny czas lubi też spędzać w swojej wiejskiej posiadłości, gdzie poluje oraz udaje się na długie spacery. Sport to jednak nie wszystko. 

 

Dla Elżbiety II na równi ze sportem ważna jest odpowiednia dieta

Jej wysokość zwraca też uwagę na to, co ląduje na jej talerzu każdego dnia. Władczyni stara się jeść małe porcje, ale często i systematycznie. Stawia na proste, zdrowe i lekkostrawne dania. Jednak jak każdy z nas popełnia drobne, kulinarne grzeszki. Królowa jest znana ze słabości do słodyczy, a w szczególności czekolady oraz dobrych drinków. Plotki głoszą, że dobre zdrowie zawdzięcza pewnemu rytuałowi. Elżbieta II codziennie przed snem sięga po kieliszek szampana. Według innych źródeł jest to kieliszek dobrego koniaku.

Elżbieta II nigdy nie zapaliła papierosa

Jerzemu VI Windsorowi, czyli ojcu władczyni, w 1951 r. usunięto lewe płuco z powodu zaawansowanego nowotworu tego organu. Jej dziadek, Jerzy V, zmarł w wieku 70 lat między innymi przez problemy z oddychaniem. Wypalił bardzo dużo papierosów w swoim życiu. Pradziadek Elżbiety II, Edward VII, zmarł w wyniku zapalenia oskrzeli. Palił aż 12 cygar dziennie. Król Edward VIII, który abdykował w 1936 r., zmarł z powodu raka krtani i chorób serca także związanych z paleniem. Siostra królowej, Księżniczka Małgorzata również nie żałowała sobie dużej ilości nikotyny. Biorąc pod uwagę śmierć bliskich z otoczenia Elżbiety II, królowa postanowiła nigdy nie sięgnąć po tytoń. Namówiła także do zaprzestania palenia księcia Filipa.

 

Ma świetnych kucharzy oraz opiekę lekarską, o której zwykły śmiertelnik może tylko pomarzyć

Nie ma się co oszukiwać, rodzina królewska ma do dyspozycji najlepszych kucharzy na świecie oraz wykwalifikowaną opiekę lekarską, która czuwa nad ich zdrowiem. Nie jadają jak typowi Brytyjczycy - tłusto, kalorycznie i niezdrowo. Stawiają za to na zbilansowaną dietę, której podstawą są warzywa, owoce oraz dobrej jakości dziczyzna. Ich służba wybiera produkty tylko najwyższej jakości, które często kupują u lokalnych sprzedawców i sprawdzonych rolników

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.