Partnerki polskich piłkarzy. Glik żonę poznał w podstawówce. Krychowiak przed Celią uchodził za podrywacza

Partnerki polskich piłkarzy w związku z mundialem 2022 wspierają teraz swoich mężów. Wiele z nich prowadzi konta w mediach społecznościowych, gdzie nie kryją się luksusowym stylem życia. Poznaj najpopularniejsze polskie WAGs.

Wielkimi krokami zbliżają się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Turniej odbędzie się w Katarze, a pierwszy mecz biało-czerwoni rozegrają we wtorek 22 listopada. To spotkanie, w którym naszym przeciwnikiem będzie Meksyk, może okazać się decydujące. W przypadku porażki Polska stanie pod ścianą i może się okazać, że trzeci mecz -jak to już bywało w historii- rozegra o honor. Nasi piłkarze liczą na wsparcie kibiców, ale przede wszystkim ukochanych żon i partnerek. Niektórzy spośród nich poznali drugie połówki w wyjątkowych okolicznościach. 

Kamil Grosicki

Niektórzy kibice są zaskoczeni, że skrzydłowy jedzie do Kataru. Czesław Michniewicz przekonuje jednak, że nie zabiera Kamila Grosickiego za historyczne zasługi. Selekcjoner wciąż ma wierzyć w jego umiejętności. Jakiś czas temu wrócił on z angielskiej ligi do polski, ale w niej wyróżnia się umiejętnościami. Za granicą mógł zawsze liczyć na wsparcie żony Dominiki. Poznali się na imprezie, Grosicki szybko się w niej zakochał, ale ona miała wtedy partnera. Piłkarz długo czekał, zanim udało mu się skraść jej serce.

Byłem w niej strasznie zakochany, ale ona miała kogoś innego. Więc ja byłem kumplem, przyjacielem, choć cały czas się w niej podkochiwałem. Przez chwilę byliśmy razem, potem na rok odstawiła mnie na boczny tor. Pamiętam, jak wracałem z meczu Jagiellonii, napisałem do niej, oddzwoniła, zaczęliśmy rozmawiać. Miałem dwa dni wolnego, pojechałem do niej. I tak się zaczął nasz związek -powiedział Grosicki w "Przeglądzie sportowym".

Dominika GrosickaDominika Grosicka Instagram/@dominikagrosicka

Grzegorz Krychowiak

Czesław Michniewicz nie mógł go nie zabrać do Kataru, chociaż jego pojawienie się w wyjściowym składzie, może się okazać kontrowersyjne. Piłkarz niedawno pojawił się w podkaście "Wojewódzki&Kędzierski", by opowiedzieć o przygotowaniach do imprezy. Rozmowa nie dotyczyła jednak tylko piłki nożnej. Krychowiak w pewnym momencie wyznał, że zanim poznał żonę Celię, był podrywaczem.

Jak byłem młodszy, to się bardzo dobrze bawiłem. Byłem typem kłusownika, spotykałem się z dziewczynami na weekend lub jeden dzień. Trochę tego było. Wydaje mi się, że przed długim związkiem trochę tego musi być. Trzeba wcześniej korzystać z życia.

Celia Jaunat i Grzegorz Krychowiak poznali się w salonie firmy, która handlowała luksusowym wyposażeniem do łazienek. Ona pracowała jako asystentka menadżera, a on był klientem. To była miłość od pierwszego spojrzenia. 

Kiedy go zobaczyłam, pomyślałam: O mój Boże, jaki on jest piękny! On mnie w pierwszej chwili chyba w ogóle nie zauważył, bo siedziałam za biurkiem. To był impuls, że musi mnie zobaczyć, dowiedzieć się, że istnieję! - mówiła Celia "Vivie".

Szybko stworzyli związek, razem zamieszkali, a w 2019 roku stanęli na ślubnym kobiercu.

Celia Jaunat, Grzegorz KrychowiakCelia Jaunat, Grzegorz Krychowiak Instagram.com/grzegorz.krychowiak/

Wojciech Szczęsny

Jeden z filarów naszej kadry. Niedawno jednak ogłosił, że po turnieju w Katarze kończy przygodę z reprezentacją. Wojciech Szczęsny zawsze może liczyć na ukochaną żoną Marinę. Bramkarz i piosenkarka są parą od 2014 roku. 

Kiedy mieszkałem w Londynie, zobaczyłem w internecie zdjęcie Mariny. Okropnie mi się spodobała, zastanawiałem się, jak zdobyć jej numer telefonu. Dzięki temu, że byłem uparty i nie odpuszczałem, dzisiaj jesteśmy ze sobą tak blisko -  powiedział Szczęsny w "Vivie!".

Marina była zaskoczona telefonem od nieznajomego. Nic jej nie powiedziała również nazwisko Szczęsny, nie interesowała się bowiem futbolem. Zgodziła się jednak na kolację, podczas której była zachwycona piłkarzem. W 2016 roku zakochani powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

Marina Łuczenko-SzczęsnaMarina Łuczenko-Szczęsna Instagram/@marina_official

Kamil Glik

Filar naszej linii obrony. Wszyscy selekcjonerzy po kolei początkowo chcą go odstawić na dalszy plan, po czym przekonują się, że jest to niemożliwe. Historia miłości tego piłkarza to naprawdę gotowy materiał na film. Znają się jeszcze z czasów szkoły podstawowej, w której bardzo się nie lubili. 

Kamil mi dokuczał, ja nie pozostawałam mu dłużna. W pewnym momencie musiałam nawet na rok zmienić klasę, bo tak bardzo dawał mi w kość. Przedrzeźniał mnie i obrażał - mówiła Marta Glik w rozmowie z "Faktem".

Kamil Glik zaczął inaczej patrzeć na przyszłą żonę w gimnazjum. Ta wtedy zaczęła mu pomagać w odrabianiu lekcji i przed sprawdzianami. Polubili się i stworzyli związek. 

Jesteśmy swoimi pierwszymi partnerami i mam nadzieję, że ostatnimi – powiedziała swego czasu Marta Glik.

Para ślub wzięła w 2011 roku. 

Marta GlikMarta Glik Instagram/@martaglik

Kamil Grabara

Piłkarzowi serce skradła piękna brunetka - Dominika Robak. Polska WAG powiedziała TAK i w 2020 roku dodał piękne zdjęcie z pierścionkiem zaręczynowym. 

Dominika RobalDominika Robal Instagram / @kamil_grabara1 screen

Na co dzień Dominika Robak pracuje w branży modelingowej. Współtworzyła jako modelka kampanie dla popularnych sieciówek, min. Croppa, czy Top Secret. Jej profil na Instagramie obserwuje ponad 40 tysięcy obserwatorów. 

Robert Lewandowski

Oczywiście wyliczając polskie WAG nie można zapomnieć o najpopualrniejszej - Annie Lewandowskiej. Żona Roberta Lewandowskiego od lat współtworzy kilka biznesów o tematyce fitnesowo-zdrowotnej. Oprócz tego wspiera Roberta Lewandowskiego w piłkarskich rozgrywkach. Anna i Robert Lewandowscy pobrali się w czerwcu 2013 roku, a po kilku latach doczekali dwóch córek - urodzonej w 2017 roku Klary i młodszej o trzy lata Laury. Piłkarz często w wywiadach bardzo czule wypowiada się o żonie i rodzinie. W podcaście "Rozmowy: Wojewódzki & Kędzierski" podkreślił, jak bardzo go otworzyły na innych narodziny cóki - Klary.

To był punkt kulminacyjny. Pojawienie się na świecie pierwszej córki, Klary, to był chyba najbardziej widoczny moment w moim życiu, w którym jeszcze bardziej zacząłem się otwierać na świat, na ludzi. Zacząłem być bardziej empatyczną osobą niż wcześniej, bo trudno mi to przychodziło...

Robert Lewandowski, Anna LewandowskaRobert Lewandowski, Anna Lewandowska Fot. @annalewandowskahpba

Robert Lewandowski, Anna LewandowskaRobert Lewandowski, Anna Lewandowska KAPiF.pl

Później dodał, że życie z Anną Lewandowską nauczyło go większej empatii w stosunku do innych.

Ja od Ani często starałem się uczyć tego ciepła, tej dobroci, której Ania ma aż zanadto i też przez to jest często wykorzystywana. Byłem osobą na jednym biegunie, Ania po drugiej stronie i ja starałem się od Ani dużo tego ciepła brać, tej dobroci, którą ona ma i miała i zawsze staraliśmy się to wypośrodkować, bo zdawaliśmy sobie sprawę, że nie każdy tak myśli, że może coś chcieć, albo coś próbować...

Którą polską WAG najbardziej lubicie?

Więcej o: