"Taniec z Gwiazdami". Nie tylko Jamala. Które zagraniczne gwiazdy podbijały taneczny parkiet?

Program "Dancing with The Stars. Taniec z Gwiazdami" od lat przyciąga przed ekrany rzeszę fanów. Taneczne poczynania gwiazd śledzą miliony Polaków, ale uczestnicy show nie zawsze są naszymi rodakami. We wszystkich edycjach programu pojawiło się sporo zagranicznych nazwisk.

Program "Taniec z gwiazdami" jest w polskiej telewizji od 2005 roku. To właśnie wtedy mogliśmy obejrzeć pierwszy odcinek tanecznego show, który od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Jedną z uczestniczek nowej edycji jest zagraniczna wokalistka Jamala, ale wcześniej na tanecznej scenie programu wystąpiło sporo gwiazd spoza Polski. Wśród nich znaleźli się aktorzy, muzycy, prezenterzy czy sportowcy. Przypominamy nazwiska obcokrajowców, którzy wystąpili w programie. 

Ukraińska artystka Jamala

W najnowszej edycji na tanecznym parkiecie występuje Jamala. Tak naprawdę nazywa się Susanna Jamaladinova i urodziła się w Osh w Kirgizji 27 sierpnia 1983 roku. W jej żyłach płynie krew Tatarów krymskich (ze strony ojca) i Ormian (ze strony matki). Co ciekawe, Jamala występowała już w ukraińskiej wersji "Tańca z Gwiazdami" i zajęła wówczas dziewiąte miejsce. W polskiej edycji show występuje w parze z tancerzem Jackiem Jeschke.

/Taniec z Gwiazdami XIII edycja POLSAT - odc. 1/Taniec z Gwiazdami XIII edycja POLSAT - odc. 1 KAPiF.pl / KAPiF.pl

Amerykańska piosenkarka Isis Gee

Wokalistka w 2007 roku wystąpiła w szóstej edycji "Tańca z Gwiazdami". Blondynce o potężnym głosie partnerował Żora Korolyov. Poszło jej całkiem nieźle. Artystka odpadła niedługo przed finałem, zajmując piąte miejsce. Dodajmy, że to nie jedyny romans Isis Gee z polską rozrywką. W 2008 Amerykanka reprezentowała Polskę na konkursie Eurowizji. Bez sukcesów.

Isis GeeIsis Gee KAPIF.pl

Czeska piosenkarka Helena Vondrackova

Gwiazda czeskiej estrady pojawiła się w polskiej edycji "Tańca z Gwiazdami" jesienią 2007 roku. W programie Vondrackova tańczyła u boku Milana Placko. Niestety, nie zdobyła wystarczającej sympatii widzów i jurorów - odpadła niedługo po starcie edycji, plasując się na dziewiątym miejscu.

Rekordowe stawki w 'Tańcu z Gwiazdami'. Oni zarobili najwięcejRekordowe stawki w 'Tańcu z Gwiazdami'. Oni zarobili najwięcej Fot. Kapif

Autralijski sportowiec Steve Allen

Taneczne popisy australijskiego windsurfera mogliśmy podziwiać w ósmej edycji "Tańca z Gwiazdami". Sportowiec na parkiecie występował u boku Anny Głogowskiej. Para w programie radziła sobie bardzo dobrze, ostatecznie Allen zajął czwarte miejsce.

Anna Głogowska, Steve Allen.Anna Głogowska, Steve Allen. KAPIF

Holenderski artysta Jay Delano

Delano jest uznanym w Holandii piosenkarzem i kompozytorem. Twórcy polskiego "Tańca z Gwiazdami" zaprosili artystę do udziału w dziewiątej edycji przebojowego show. Partnerowała mu Kamila Kajak, dzięki której Jay wskoczył na ostatnie miejsce podium.

Taniec z Gwiazdami IX edycja odc.10Taniec z Gwiazdami IX edycja odc.10 fot. Kapif

Niemiecka gwiazda Oceana

Niemiecka piosenkarka walczyła o kryształową kulę w 2010 roku. Wykonawczyni hitu "Cry cry cry" parkiet podbijała z Przemysławem Juszkiewiczem u boku. Oceana była typowana na jedną z faworytek tanecznego show, niestety, w pewnym momencie zdecydowała się na opuszczenie programu. Powodem była ciąża wokalistki.

Oceana, Przemysław JuszkiewiczOceana, Przemysław Juszkiewicz FORUM/

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.