Ślub Grace Kelly i księcia Monako był wydarzeniem stulecia. Te pięć ceremonii śledził cały świat. Suknia Sharon Tate? Wow!

Ślub Grace Kelly i księcia Monako Rainiera III Grimaldi oglądało 30 milionów widzów. Jednak nie tylko ta ceremonia zapisała się na liście największych ślubnych wydarzeń wszech czasów. Przypominamy o pięciu najgłośniejszych, którym przyglądał się cały świat.

Więcej informacji na temat głośnych ceremonii ślubnych znajdziesz pod adresem Gazeta.pl

Ceremonie ślubne od zawsze wywołują emocje. Drogie suknie i krocie wydane na organizację wydarzenia to tylko niektóre z czynników wzbudzających podziw i ciekawość wśród gości, a także obserwatorów. Nie da się opisać głośnych ceremonii, nie wspominając o ślubie Grace Kelly i księcia Monako, który odbył się 18 kwietnia 1956 roku. Bajkowe wydarzenie zapisało się na zawsze na kartach historii. Które śluby także stały się kultowe?

Zobacz wideo Poznaj najbardziej tajemnicze śluby gwiazd!

Grace Kelly i książę Monako Rainier III Grimaldi

Bajkowe wydarzenie było jednym z najbardziej spektakularnych w historii. Znajomość między Grace Kelly a księciem Monako rozkwitła w Cannes w 1955 roku. Grace Kelly miała wtedy 26 lat i była rozchwytywaną aktorką. W 1954 roku zdobyła Oscara za rolę w filmie "Dziewczyna z prowincji", ale postanowiła w imię miłości zrezygnować z dalszej kariery na rzecz wypełniania obowiązków królewskich. Do dziś jej suknia, która została uszyta z blisko 121 metrów materiału i setek ręcznie wyszywanych pereł, inspiruje panny młode na całym świecie.

Mary Evans HD Jun 2019Mary Evans HD Jun 2019 Allstar Picture Library / East News

Mary Evans HD Jun 2019Mary Evans HD Jun 2019 Allstar Picture Library / East News

Priscilla i Elvis Presley

Para zdecydowała się na skromną ceremonię w Las Vegas. Do wydarzenia doszło w 1967 roku. Ceremonia odbyła się na pokładzie prywatnego samolotu należącego do Franka Sinatry. Towarzyszyła im tylko grupka najbliższych przyjaciół.

30 rocznica śmierci Elvisa30 rocznica śmierci Elvisa East News

Roman Polański i Sharon Tate

Roman Polański i Sharon Tate pobrali się 20 stycznia 1968 roku. Ślub wzięli w Londynie, w Chelsea Registry Office, na kilka dni przed 25. urodzinami aktorki. Ona była ubrana w białą sukienkę mini własnego projektu, z powpinanymi we włosy wstążkami. Reżyser wybrał nowoczesny - jak na tamte czasy - surdut.

Byli jedną z najchętniej fotografowanych par lat 60. Niestety sielankę przerwało krwawe morderstwo Sharon Tate 9 sierpnia 1969 roku. Za śmierć młodej aktorki odpowiedzialna była sekta, grupa wyznawców Mansona.

Sharon Tate  i Roman Polański po ślubieSharon Tate i Roman Polański po ślubie Fot. Eddie Worth / AP Photo

Księżna Diana i książę Karol

Mianem ślubu stulecia z pewnością można określić ceremonię zaślubin księżnej Diany i księcia Karola, która odbyła się 29 lipca w 1981 roku. Para powiedziała sakramentalne "tak" w Katedrze św. Pawła w Londynie. Koszt oszacowano na 115 tysięcy funtów. Transmisję ceremonii oglądało ponad miliard ludzi. Suknia księżnej Walii została zaprojektowana przez Davida i Elizabeth Emanuel i do dziś jest uznawana za jedną z najoryginalniejszych sukien ślubnych. Pantofelki, które księżna miała tego dnia, były pokryte 542 cekinami oraz 132 perełkami. To, co niewidoczne, było dla żony księcia Karola bardzo ważne, dlatego postanowiła, że w środku buta, na jedwabnej podszewce, będą wyszyte inicjały młodej pary oraz serce między nimi.

Księżna DianaKsiężna Diana EAST NEWS

Księżna Kate i książę William

Mówiąc o brytyjskiej monarchii, trudno nie wspomnieć o ceremonii ślubnej księcia Williama i księżnej Kate, która odbyła się 29 kwietnia 2011 roku. Wydarzenie było transmitowane za pośrednictwem telewizji oraz platform internetowych. Według danych ceremonię królewskiej pary obejrzały dwa miliardy widzów. Media donosiły wówczas, że kreacja ślubna księżnej stała się najbardziej pożądaną suknią wszech czasów, a jej kopie zaczęto szyć już w momencie, w którym pojawiły się pierwsze zdjęcia z uroczystości. Zachwyt nad nią był porównywalny do tego, jaki lata temu wywołała księżna Monako.

Mary Evans HD Jun 2019Mary Evans HD Jun 2019 Allstar/Kurt Kreiger / 9Allstar/Kurt Kreiger/Mary Evans Picture Library/East News

Który ze ślubów wszech czasów najbardziej zapadł wam w pamięć?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.