Jak po latach wyglądają bohaterowie "Harry'ego Pottera"? Ci wcielający się w małego Snape i Lilly dziś się przyjaźnią

Fani Harry'ego Pottera mają powód do radości. Aktorzy popularnej serii spotkają się po latach i przed kamerami opowiedzą o wspomnieniach z planu. Zobaczcie, jak się zmienili.

Więcej informacji na temat zagranicznych aktorów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

4 listopada 2021 roku minęło dokładnie 20 lat, kiedy na ekrany kin trafiła pierwsza część serii o Harrym Potterze - "Harry Potter i Kamień Filozoficzny". Z tej okazji aktorzy spotkają się po latach w specjalnej produkcji "Harry Potter 20. rocznica: Powrót do Hogwartu". Aktorzy wcielający się w główne role - Daniel Radcliffe, Emma Watson i Rupert Grint opowiedzą, o kulisach powstawania filmów. Oczywiście zobaczymy również aktorów wcielających się w postaci drugoplanowe. Mowa o takich gwiazdach, jak: Helena Bonham Carter, Gary Oldman, Tom Felton, Robbie Coltrane, Ralph Fiennes, Jason Isaacs, Imelda Staunton, James Phelps, Oliver Phelps, Mark Williams, Bonnie Wright, Alfred Enoch, Matthew Lewisa, Evanna Lynch czy Ian Hart. Za produkcję odpowiedzialne jest HBO Max. 

 

Z tej okazji postanowiliśmy sprawdzić, jak wyglądają dziś aktorzy znani z filmów, które powstały na kanwie powieści J.K. Rowling. Wybraliśmy postaci drugo i trzecioplanowe. 

Zobacz wideo Young adult fiction, czyli co ma trafiać do nastolatków

Ellie Darcey-Alden i Benedict Clarke w "Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II" 

Aktorzy wcielili się w Lilly Evans i Severusa Snape'a. Widzowie zobaczyli ich w ostatniej części filmu o chłopcu, którzy przeżył. Pojawili się na ekranie tylko przez chwilę, ale odegrali ważną rolę. Harry zobaczył ich we wspomnieniach Snape'a. Dowiedział się wówczas, dlaczego jego nauczyciel eliksirów chronił go. Ellie Darcey-Alden i Benedict Clarke po latach nadal się przyjaźnią. 

Mała Lilly Evans i Severus SnapeMała Lilly Evans i Severus Snape Screen 'Harry Potter i Insygnia Śmierci' reż. David Yates/elliedalden

 
 

Julie Walters jako Molly Weasley

Julie Walters wcieliła się w matkę najlepszego przyjaciela Harry'ego - Rona Weasleya. Ostatecznie została też teściową głównego bohatera. Ciepła i kochana, ale potrafiła pokazać, kto tu rządzi. Widzowie pokochali Julie Walters za tę rolę. Wielu zna ją też z produkcji "Mamma Mia!"

Julie WaltersJulie Walters Fot. 'Harry Potter i Kamień Filozoficzny', reż. Chris Columbus; Dame Julie Walters/Facebook

Mark Williams jako Artur Weasley

Artur Weasley to głowa rodzina Weasleyów. Zakochany w mugolach i podziwiający ich sposób na życie bez magii. Mark Williams wystąpił niedawno w takich produkcjach, jak: "Ojciec Brown" czy "Heidi: Queen of the Mountain".

Mark WilliamsMark Williams Fot. 'Harry Potter i Kamień Filozoficzny', reż. Chris Columbus ; Lorraine/YouTube

Bonnie Wright jako Ginny Weasley

Bonnie Wright wystąpiła w każdej części o Harrym Potterze, a jej rola stopniowo się rozwijała. Ostatnio mogliśmy zobaczyć ją na szklanym ekranie w 2018 roku, kiedy zagrała w "Opowieści wigilijnej". Jej filmografia po zakończeniu zdjęć do serii o Harrym Potterze nie jest imponująca. 

Bonnie WrightBonnie Wright Fot. 'Harry Potter i Komnata Tajemnic' reż. Chris Columbus; Instagram/ thisisbwright

 

Oliver Phelps i James Phelps jako Geoge Weasley i Fred Weasley

Oliver Phelps i James Phelps również po zakończeniu serii o chłopcu, który przeżył, nie zrobili oszałamiającej kariery. Nie zrezygnowali jednak z aktorstwa. Ostatnio obaj wystąpił w filmie "Cloakroom Attendant". Bracia są aktywni w mediach społecznościowych. 

Oliver Phelps i James PhelpsOliver Phelps i James Phelps Fot. Fot. 'Harry Potter i Komnata Tajemnic' reż. Chris Columbus; Instagram/ oliver_phelp

 
 

David Thewlis jako Remus Lupin

David Thewlis wcielił się w nauczyciela obrony przed czarną magią w Hogwarcie. Później był członkiem Zakonu Feniksa. Fani pokochali jego bohatera. David Thewlis może pochwalić się imponującą filmografią, a jego grafik filmowy zapełniony jest, póki co do 2024 roku. Widzowie znają go z takich produkcji, jak: "Fargo", "Nadzy", "Omen" czy "Teoria wszystkiego". 

David ThewlisDavid Thewlis Fot. 'Harry Potter i więzień Azkabanu', reż. Alfonso Cuarón; Instagram/ officialdavidthewlis

 

Tom Felton jako Draco Malfoy 

Tom Felton zagrał jednego z antagonistów Harry'ego Pottera i jednocześnie jednego z najpopularniejszych Ślizgonów. Felton do dziś wspomina czasy na planie produkcji i przyjaźni się z Emmą Watson, która grała Hermionę Granger. Spekulowano nawet, że aktorzy mają się ku sobie. Felton grał w ostatnich latach, w takich filmach, jak: "Braking for Whales" czy "Zapomniana bitwa". 

Tom FeltonTom Felton Fot. 'Harry Potter i Kamień Filozoficzny', reż. Chris Columbus; t22felton/isnatgam

 

Matthew Lewis jako Neville Longbottom

Matthew Lewis wcielił się w jednego z przyjaciół Harry'ego Pottera i jednocześnie jednego z najdzielniejszych Gryfonów. Jego postać niezwykle ewoluowała na przestrzeni całej serii. Matthew Lewis jest dziś wziętym aktorem. Ostatnio widzowie mogli zobaczyć go w "Dziecku w drodze", "Terminalu" czy "Zanim się pojawiłeś". 

Matthew LewisMatthew Lewis Fot.Fot. 'Harry Potter i Kamień Filozoficzny', reż. Chris Columbus ; Instagram/ mattdavelewis

Harry Melling jako Dudley Dursley

Dudley z pewnością nie zaskarbił sobie sympatii czytelników powieści J.K. Rowling. Był mugolem - takim z krwi i kości. Jako wychowanek jawnych przeciwników magii nie przepadał za swoim kuzynem Harrym. Małego Dursleya zapamiętaliśmy jako niesfornego chłopca o dość potężnej posturze. Wcielający się w niego Harry Melling ma dziś 32 lata i jest wizerunkowym przeciwieństwem granego przed laty bohatera filmu o czarodziejach. Mężczyzna rozwija karierę aktorską. Pojawił się już w wielu produkcjach kinowych, a ostatnio mogliśmy podziwiać jego talent w serialu "Gambit królowej".

Harry MellingHarry Melling screen Youtube/ 'Harry Potter', Instagram/ @harrymelling

Myślicie, że jakakolwiek książka fantasy będzie w stanie przyćmić dotychczasowy sukces "Harry'ego Pottera"?

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.