Festiwal w Opolu 2022. Kto wystąpi? Największe gwiazdy, program, bilety

Mniej niż miesiąc dzieli nas od festiwalu w Opolu. Tym razem gwiazdy zagrają dla publiczności bez obostrzeń. Kogo zobaczymy na scenie?

Więcej o festiwalu w Opolu znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Już 17 czerwca rozpocznie się 59. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. W ostatnich latach impreza odbywała się w reżimie sanitarnym, w związku z obostrzeniami covidowymi. Tym razem widowiska nic już nie ogranicza. Kogo zobaczymy na scenie opolskiego amfiteatru?

Zobacz wideo Ralph Kaminski: Kiedyś największym marzeniem było zagrać na scenie alternatywnej festiwalu w Opolu

Edyta Górniak i Dariusz Krupa Przemek Kossakowski i Martyna WojciechowskaPrzedstawiamy najgłośniejsze rozwody gwiazd

Opole 2022. Kogo zobaczymy na scenie?

Ostatnia edycja festiwalu odbyła się we wrześniu. Teraz organizatorzy postanowili postawić na termin tuż przed rozpoczęciem wakacji. Największe polskie gwiazdy wystąpią na scenie w Opolu między 17 a 21 czerwca.

Koncert dadzą tak kultowe postacie polskiej estrady jak Maryla Rodowicz czy Helena Vondrácková. Będzie też Marek Piekarczyk, Sławomir, Golec uOrkiestra, Piersi oraz Zakopower. Potwierdzono też występ Natalii Zastępy. To wciąż niepełny skład. Nazwiska kolejnych gwiazd TVP ma ujawnić wkrótce.

Organizatorzy zdradzili już natomiast plan koncertów na poszczególne dni. Pierwszego dnia festiwalu artyści wystąpią w ramach imprezy "Od Opola do Opola - Wielkie Gwiazdy! Legendarne przeboje!". Kolejnym punktem programu będzie "Folkowe Opole".

Doda, Jacek KurskiDoda nie zaśpiewa w Opolu! "Żona pana Kurskiego pała do mnie jakąś niechęcią"

Drugi dzień festiwalu to aż trzy koncerty - "Premiery", koncert w ramach jubileuszu Justyny Steczkowskiej - "Dziewczyna szamana" oraz "Debiuty". W niedzielę publiczność w Opolu i przed telewizorami będzie się bawić podczas koncertu na 70-ecie TVP - "Tych lat nie odda nikt". Kolejne wydarzenie to koncert w sam raz na rozpoczęcie wakacji - To już lato, czyli wakacyjne opolskie przeboje".

Na zakończenie festiwalu, w poniedziałek zaplanowano scenę alternatywną. To wydarzenie będzie transmitowane przez TVP Kultura. Wszystkie poprzednie zobaczymy na głównej antenie TVP.

Festiwal w Opolu. Za kile można zdobyć bilety?

Bilety na festiwal w Opolu będzie można zdobyć od 20 maja. Wejściówka na jeden dzień festiwalu to koszt 100 zł. Wyjątkiem jest poniedziałkowy koncert - bielty na to wydarzenie kosztują 20 zł.

Więcej o: