"Piraci z Karaibów". Ile Johnny Depp zarobił na kultowej serii? Za jeden film dostał jedną z najwyższych gaż w historii

Szacuje się, że majątek Johnny'ego Deppa wynosi ok. 150-250 mln dolarów. Niemałą część fortuny aktor zarobił dzięki roli Jacka Sparrowa w filmowej sadze "Piraci z Karaibów".

Więcej o filmach przeczytasz na Gazeta.pl

Choć trudno w to uwierzyć, kultowa seria "Piraci z Karaibów" została stworzona na podstawie atrakcji znajdującej się w disneyowskich parkach rozrywki. Do dziś franczyza liczy łącznie pięć filmów, które ukazywały się od 2003 do 2017 roku. Każdy z nich stawał się gigantycznym sukcesem, przyciągając do kin dziesiątki widzów, a łączny dochód z box office wyniósł 4,5 miliarda dolarów. Kwota jest gigantyczna, jednak niemałe zarobki pochłonęła m.in. gaża Johnny'ego Deppa, którego obecność w obsadzie "Piratów z Karaibów" z pewnością przyczyniła się do jej popularności.

Zobacz wideo Konflikt Johnny'ego Deppa i Amber Heard

'Park Jurajski'"Park Jurajski" miał premierę 28 lat temu. Co dziś słychać u aktorów?

"Piraci z Karaibów". Ile Johnny Depp zarobił na pięciu filmach?

Jak podaje serwis The Things, za pierwszą część, "Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły" Depp zainkasował "zaledwie" 10 mln dolarów. Kwota była stosunkowo niska, a twórcy nie mieli wówczas jeszcze pojęcia, że trafili na prawdziwą żyłę złota. Wynagrodzenie filmowego Jacka Sparrowa odpowiednio zwiększało się z czasem, a rekordem okazał się czwarty film z serii, "Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach", który trafił na ekrany kin w 2011 roku. Jak podaje Forbes, Depp dostał za niego 55 mln dolarów. To jedna z największych kwot w historii, jaką aktor otrzymał za rolę w filmie. Warto zaznaczyć, że cała produkcja kosztowała ok. 410 mln dolarów, co oznacza, że wypłata dla Deppa pochłonęła sporo ponad 10 proc. budżetu. Łącznie szacuje się, że Johnny Depp na wszystkich pięciu filmach zrobił ok. 300 mln dolarów.

Jak zmienili się aktorzy grający w serialu 'Plebania'? Część z nich zniknęła z ekranuJak zmienili się aktorzy grający w serialu "Plebania"? Część z nich zniknęła z ekranu

Sam Depp do zarobków podchodził ze sporym dystansem. W 2011 roku w rozmowie z "Vanity Fair" powiedział, że jego zdaniem płacą mu za dużo, a kwoty, które dostaje, są "niedorzeczne". Przyznał, że przyjmuje rolę Sparrowa, z którą wiąże się ogromna wypłata, ze względu na swoje dzieci. Wszystko wskazuje na to, że w "Zemście Salazara" z 2017 roku, zagrał tę postać po raz ostatni. Producent "Piratów z Karaibów" potwierdził w 2018 roku, że Depp nie jest brany pod uwagę przy obsadzie ewentualnej szóstej części. 

Więcej o: