Oscary 2021. Kategoria najlepszy film - "Obiecująca. Młoda. Kobieta" - jakie ma szanse na wygraną?

Przed nami Oscary 2021. Prezentujemy wam garść informacji o nominowanej w kategorii najlepszy film roku produkcji "Obiecująca. Młoda. Kobieta". O czym jest, jakie ma szanse i kiedy będzie jego polska premiera?

"Obiecująca. Młoda. Kobieta" jest jednym z ośmiu filmów nominowanych do kategorii najlepszego filmu roku na Oscarach 2021. Przedstawiamy wam krótkie informacje o jego fabule wraz z szansami, jakie ma na zdobycie statuetki.

Zobacz wideo Zmiany w Oscarach. Nominacje tym razem otrzymało aż 70 kobiet [Popkultura Extra]

Oscary 2021. Obiecująca. Młoda. Kobieta - o czym jest film?

Debiut reżyserski Emarald Fennell "Obiecująca. Młoda. Kobieta" jest zdecydowanie jednym z najbardziej "odjechanych" filmów tego roku. A przy okazji - jednym z ważniejszych głosów w czasach #MeToo. Opierający się na kliszach, które dobrze znamy z Hollywood, takich gatunków jak komedia romantyczna, thriller czy horror jest gorzką opowieścią o świecie zdominowanym przez mężczyzn. Film porusza takie tematy kultura gwałtu, seksizm i przede wszystkim - patriarchat.

Fabuła koncentruje się na głównej bohaterce, Cassandrze, która ze względu na wydarzenia z przeszłości mści się na mężczyznach, co piątek udając pijaną kobietę przy barze. Kiedy ci zabierają ją do domu i chcą wykorzystać seksualnie, karty nagle się odwracają. W roli głównej występuje brawurowa Carey Mulligan.

Film nie powinien zawieść fanów rasowego popu - w ścieżce dźwiękowej nie zabrakło m.in. Britney Spears i Paris Hilton.

Oscary 2021. Obiecująca. Młoda. Kobieta - szanse na zdobycie Oscara

Według bookmacherów, film jest na trzeciej pozycji w szansie na zdobycie głównej statuetki. Oprócz najważniejszej kategorii wieczoru, walczy także w pięciu innych kategoriach - najlepsza aktorka pierwszoplanowa, reżyser, scenariusz oryginalny i montaż.

Oscary 2021. Obiecująca. Młoda. Kobieta - polska premiera

Polska premiera filmu odbyła się 5 marca 2021 roku. Niestety, wkrótce po tym, seanse kinowe przerwały obostrzenia wynikające z pandemii.