Oscary 2021. Kategoria najlepszy film - "Nomadland" - jakie ma szanse?

Przed nami Oscary 2021. Prezentujemy wam garść informacji o nominowanym w kategorii najlepszy film roku "Nomadland". O czym jest, jakie ma szanse i kiedy będzie jego polska premiera?

"Nomadland" jest jednym z ośmiu filmów nominowanych do kategorii najlepszego filmu roku na Oscarach 2021. Przedstawiamy wam krótkie informacje o jego fabule wraz z szansami, jakie ma na zdobycie statuetki.

Zobacz wideo Największymi wygranymi Oscarów w 2021 zostaną Netflix i Amazon?

Oscary 2021. Nomadland - o czym jest film?

"Nomadland" jest filmem trzecim filmem fabularnym reżyserii Chloé Zhao. W jego roli głównej występuje Frances McDormand, znana między innymi z "Fargo", "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" czy "Tajne przez poufne".

Historia obrazu opowiada o kobiecie, Fern, która wyrusza w podróż drogi po tym jak w wyniku recesji straciła dorobek życia. W trakcie swojej podróży poznaje ludzi, nomadów, którzy stają się jej mentorami i towarzyszami podróży po amerykańskim Zachodzie.

Całość tworzy historię, która wymyka się poza ramy gatunku i przedstawia historie ludzi, którzy wybrali życie podążając nieprzetartymi jeszcze ścieżkami. Choć rzecz dzieje się w Ameryce, to z dala od amerykańskiego snu. Produkcja utrzymana jest w oszczędnej stylistyce, charakterystycznej dla kina niezależnego.

Oscary 2021. Nomadland - szanse na zdobycie Oscara

Film podczas tegorocznego rozdania nagród nominowany został aż do sześciu statuetek. Oprócz Oscara za najlepszy film walczy także w kategoriach aktorki pierwszoplanowej, reżysera, scenariusza adaptowanego, zdjęć oraz montażu. Szanse na zwycięstwo ma bardzo duże - według bookmacherów to właśnie "Nomadland" prawdopodobnie zostanie nagrodzony najważniejszą nagrodą za film roku.

Nomadland - kiedy polska premiera filmu?

Polska premiera produkcji została zapowiedziana na 23 kwietnia 2021 roku.