Restauracja sygnowana nazwiskiem Magdy Gessler otwiera się w sobotę: Dajemy sygnał do zrobienia tego samego

Przedsiębiorcy na Podhalu już nie wytrzymują. Niektórzy nie doczekali do 18 stycznia, gdy lokale w ramach Góralskiego Veta zapowiedziały otwarcie. Już w sobotę będzie można zjeść w Schronisku Smaków Magda Gessler w Bukowinie Tatrzańskiej.

Lokal Schronisko Smaków Magdy Gessler w Bukowinie Tatrzańskiej, które restauratorka firmuje swoim nazwiskiem, zdecydowało się na otwarcie. Namawiają do tego także właścicieli innych miejsc.

Restauracja sygnowana nazwiskiem Magdą Gessler otwiera się

Magda Gessler prowadzi w Polsce aż sześć lokali. Jeden z nich, który w 2016 roku otworzył się na Podhalu miał niedawno poważne problemy. Restauracja Schronisko Smaków Magdy Gessler i powstały na parkingu sklep sygnowany nazwiskiem gwiazdy były samowolą. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego z Zakopanego twierdzi, że ten nie miał prawa tam powstać i już kilka tygodni temu właściciel otrzymał nakaz rozbiórki, jednak złożył odwołanie w tej sprawie - wygląda więc na to, że sprawa wciąż jest w toku.

Okazuje się, że lokal może mieć kolejne problemy. Dziś na jego stronie pojawiła się informacja, że już w sobotę będzie można zjeść posiłek na miejscu. 

Długo debatowaliśmy, ale postanowione... #OTWIERAMY! Nie możemy patrzeć, jak na naszych oczach umiera wszystko, co kochamy. Kolejne obostrzenia rujnują gospodarstwa zarówno mieszkańców Podhala, jak i całej Polski. Niedługo po prostu nie będzie czego ratować! Dołączamy do Góralskiego Veta i jako jedna z największych restauracji na Podhalu dajemy sygnał pozostałym do zrobienia tego samego! Będziemy przestrzegać wszelkich zasad bezpieczeństwa i reguł sanitarnych - czytamy na stronie.

To nie pierwszy bunt ze strony restauratorów - podczas czwartkowej konferencji w Zakopanem padła zapowiedź, że pomimo obostrzeń 18 stycznia przedsiębiorcy zaczną znów świadczyć swoje usługi turystom w ramach akcji Góralskie Veto. Robią to mimo grożących im kar, które wynoszą od 10 do 30 tysięcy złotych. Na terenie powiatu tatrzańskiego i nowotarskiego jest obecnie sześć firm, które oficjalnie uruchomiły swoją działalność mimo zakazu i otwarcie informują o tym w sieci.

Zobacz też: Jak znani dzisiaj kucharze wyglądali w młodości? Sprawdziliśmy! Magda Gessler miała proste włosy, a Gordon Ramsay przypominał Leonardo DiCaprio

Zobacz wideo Lara Gessler: Moja mama jest jak narkotyk, może uzależniać i fascynować. Trzeba rozważnie korzystać z jej rad, żeby całkowicie nie odlecieć
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.