Melania Trump wygłosiła orędzie do narodu. Po raz pierwszy zabrała głos w sprawie koronawirusa

Melenia Trump zwykle stoi u boku męża, usuwając się w cień. Jednak tym razem postanowiła wygłosić specjalne orędzie do narodu, zważywszy na tak poważną sytuację.

Pandemia koronawirusa zbiera swoje żniwo już na całym świecie. Przywódcy wszystkich krajów starają się wygłaszać pokrzepiające przemówienia do swoich obywateli podczas tych trudnych chwil. Tak też postanowiła zrobić pierwsza dama Stanów Zjednoczonych - Melania Trump, która wygłosiła emocjonalne przemówienie.

Melania Trump z przemową do Amerykanów

Pierwsza dama Stanów Zjednoczonych swoją przemowę kieruje nie tylko do obywateli Ameryki, ale również do ludzi na całym świecie. Sama pochodzi ze Słowenii i wie, że dla wszystkich ta sytuacja jest bardzo trudna.

Dziś chcę porozmawiać z wami o koronawirusie i o tym, co to znaczy dla was i waszych rodzin. Choć teraz trzeba dokonać zmian, to nie będziemy tak żyć wiecznie. Nasze dzieci wrócą do szkoły, ludzie wrócą do pracy, znów spotkamy się w miejscach kultu, na koncertach i imprezach sportowych - zaczęła.

Melania namawiała obywateli do stosowania się do wytycznych i zaleceń, jakie obowiązują teraz w Stanach Zjednoczonych.

Nalegam, abyście pozostali w kontakcie z rodziną i bliskimi, poprzez czaty wideo, rozmowy telefoniczne, media społecznościowe.

Jednak jej ostatnie słowa uświadamiają, że podczas walki z koronawirusem wszyscy jesteśmy równi, mimo różnic kulturowych, czy odmiennych poglądów. Każdy z nas jest w tej samej sytuacji.

Bądźcie bezpieczni i pamiętajcie, że podczas gdy wielu z nas zwykle jest osobno, teraz wszyscy jesteśmy w tym razem - zakończyła.

Przemówienie Melanii Trump zostało również opublikowane na Twitterze na oficjalnym profilu pierwszej damy. Nie tylko obywatele, ale i mieszkańcy innych krajów nie kryją wzruszenia przemówieniem Melanii. Post skomentowało wielu internautów.

Kochamy Cię nasza Pierwsza Damo!
Dziękujemy Ci Pierwsza Damo, za bycie tak inteligentną osobą i zachowującą klasę w każdej sytuacji - czytamy.

Orędzie Donalda Trumpa

Przypomnijmy, że prezydent Stanów Zjednoczonych w piątek wygłosił oficjalne orędzie. Wprowadził stan nadzwyczajny w państwie i zapowiedział, że zostaną uruchomione wszystkie fundusze federalne, które mają pomóc w walce z koronawirusem. Podziękował również wszystkim ludziom, którzy przyczyniają się do zwalczenia pandemii koronawirusa.

Chcę wyrazić uznanie dla ciężkiej pracy wykonanej przez ludzi, którzy za mną stoją i innym, którzy są w różnych miejscach w całym kraju - mówił.
Zobacz wideo USA zawieszają wszystkie loty z Europy. Decyzję ogłosił D. Trump w specjalnym orędziu

Wszyscy mamy nadzieję, że sytuacja niedługo się unormuje i będziemy mogli wrócić do naszego "normalnego" życia.

BO