"Wspaniałe stulecie" powraca do telewizji! Wiemy gdzie i kiedy oglądać kultowy turecki serial

Serial kostiumowy "Wspaniałe stulecie" powraca do polskiej telewizji. Podczas jego pierwszej emisji cieszył się niezwykłą popularnością.

Więcej o serialach przeczytasz na Gazeta.pl.

"Wspaniałe stulecie" to turecki serial telewizyjny, który był emitowany w Polsce od 2014 do 2016 roku. Serial szybko zdobył dużą popularność, a w ramówkach stacji telewizyjnych zaczęły się pojawiać również inne tureckie produkcje, takie jak "Grzech Fatmagul", "Rozdarte serca" czy "Tysiąc i jedna noc".

Zobacz wideo Tureckie seriale hitem wśród polskich widzów. Od czego zaczął się ten fenomen?

"Wspaniałe stulecie" powraca do TVP

"Wspaniałe stulecie" pokazuje obraz XVI-wiecznej Turcji w czasach jej największej świetności. Głównym bohaterem produkcji jest Sulejman, najdłużej panujący władca Imperium Ottomańskiego. Jest wybitnym i niezwykle wszechstronnym wodzem - człowiekiem renesansu. Władca w haremie znajduje miłość swojego życia - Aleksandrę, prawdopodobnie córkę prawosławnego duchownego spod Rohatynia.

"Wspaniałe stulecie" - główne role

Głównym bohaterem serialu jest sułtan Imperium Osmańskiego, którego gra Halit Ergenc. Aktor studiował inżynierię morską, jednak szybko stwierdził, że to nie to, co chce robić w życiu i postanowił przenieść się na uniwersytet sztuk pięknych, gdzie uczył się śpiewu operowego. W teatrze zadebiutował w 1996 roku, a dużą popularność zdobył za sprawą ról w serialach "Dersimiz Ataturk" i "Wspaniałe stulecie" właśnie.

Obok Ergenca jedną z głównych ról od pierwszego do trzeciego sezonu grała Meryem Uzerli, która na początku czwartego sezonu została zastąpiona przez Vahide Percin. Vahida jest turecką aktorką, zarówno telewizyjną, jak i filmową. Aktorka ma na swoim koncie nagrodę dla najlepszej aktorki, którą otrzymała na Festiwalu Filmowym w tureckiej Adanie.

"Wspaniałe stulecie" - gdzie i kiedy oglądać?

Serial "Wspaniałe stulecie" ponownie oglądać można w polskiej telewizji od poniedziałku do piątku o godz. 14.00 na antenie TVP1.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.