Eurowizja 2021: Bułgaria. Victoria z piosenką ''Growing Up is Getting Old''. Kim jest artystka z Bułgarii?

Eurowizja 2021. ''Growing Up is Getting Old'' wyśpiewane przez bułgarską artystkę Victorię to kolejna z piosenek, którą usłyszymy w sobotni wieczór. Prosta, ładna, wzruszająca, czy też nudna? Jaka jest piosenka bułgarskiej piosenkarki?

Eurowizja 2021: kim jest Victoria?

Wiktorija Georgiewa urodziła się w 1997 r. w bułgarskiej Warnie. Śpiewa od 11 roku życia, próbowała swoich sił w tamtejszych edycjach popularnych programów dla młodych talentów. W listopadzie 2019 r. została oficjalną reprezentantką Bułgarii na 65. Konkursie Piosenki Eurowizji. Na odwołanym finale w Rotterdamie miała wystąpić z utworem ''Tears Getting Sober''. Ostatecznie wzięła udział w Eurovision Home Concerts. Zdaniem komentatorów jej występ był jednym z najbardziej obiecujących. Bułgarskie jury zdecydowało, że Victoria będzie reprezentowała swój kraj także na finale w 2021 r. W sobotę wykona piosenkę ''Growing Up is Getting Old''. Czy znajdzie się w czołówce?

Eurowizja 2021Eurowizja 2021. Wielcy nieobecni konkursu. Co z Węgrami, Białorusią i Czarnogórą?

Victoria - ''Growing Up is Getting Old''

Piosenka wykonywana przez Victorię jest chyba najspokojniejszą w całym zestawieniu i tym właśnie wyróżnia się na tle innych propozycji. Niekiedy uważa się to za atut, innym razem przestrzega przed tym, że utwór nieco ''usypia'' widzów. Pewne jest, że Bułgaria bez problemu poradziła sobie z awansem w czwartkowym półfinale. Artystkę porównuje się do Billie Eilish, ale chyba niekoniecznie jest to trafione porównanie. Piosenka ''Growing Up is Getting Old'' to popowa ballada, do której tekst napisała sama. Inspirowany ma być osobistymi przeżyciami Victorii, ale też demonami, które dręczą całe jej pokolenie. Silne emocje, depresja, lęki i samotność, w którą się ucieka - o tym śpiewa bułgarska piosenkarka.  

W trakcie występu nie zobaczymy na scenie dynamicznych efektów specjalnych i popisów tancerzy. Zamiast tego może nas zachwycić ciepły i nastrojowy klimat, który dobrze współgra z melancholijną balladą. ''Growing Up is Getting Old'' zachwyci, czy też uśpi widzów? Przekonamy się w sobotni wieczór. 

 

''Growing Up is Getting Old'' - tekst piosenki

Playing Tetris with my feelings

Tryna keep them all inside

Hollow shadows and my soul is spilling over

I'm out of time, mmm-mmh

Closing every door, wanna be alone

Lonely is a way that I survive

Sick of wanting more, sitting on the floor

Wondering where all my feelings go

Nervous system's aching

Growing up is getting old

Anxiety is draining

Getting up is growing old

Don't get it

There's an ocean of emotion that I'm carrying inside

I am cautious

'Cause I've never understood how so much can fit in little me

Star-crossed soul (hmm-hmm)

And I'm used to letting go (used to letting go)

Sink deeper in the flow of it

My demons know (mmm-mmh) exactly where my fears

Are hiding all my tears

I'm torn by nervous system's aching

Growing up is getting old

Anxiety is drainin

Eurowizja 2021: Cypr - Elena TsagrinouEurowizja 2021. Kiedy i gdzie obejrzeć finał?