Eurowizja 2021. Kiedy i gdzie obejrzeć finał?

Eurowizja 2021. O której i gdzie obejrzeć finał Eurowizji, który odbędzie się w najbliższą sobotę 22 maja? Zobacz plan transmisji.

65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się już w najbliższą sobotę, 22 maja 2021 w Rotterdamie, po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. W konkursie finałowym obejrzymy występy 20 uczestników wyłonionych w dwóch półfinałach, które odbyły się 18 i 20 maja oraz przedstawicieli tzw. ''Wielkiej Piątki'' (tj. Francji, Hiszpanii, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Włoch) oraz reprezentanta gospodarza (Holandia). 

Koncerty półfinałowe i finał Eurowizji 2021 odbędzie się w Holandii. Kraj ten będzie organizatorem imprezy po raz piąty. Za organizację imprezy odpowiada Europejska Unia Nadawców oraz holenderscy nadawcy publiczni: AVROTROS, Nederlandse Omroep Stichting (NOS) oraz Nederlandse Publieke Omroep (NPO).

Prowadzeniem imprezy zajmą się Edsilia Rombley, Chantal Janzen i Jan Smit, do których dołączy  Nikkie de Jager. Widzowie będą mogli obejrzeć występy gości specjalnych:

  • Pierwszy półfinał otworzy Duncan Laurence, wykonując piosenkę ''Feel Something''. Wystąpi także piosenkarka Davina Michelle i aktorka Thekla Reuten w pokazie zatytułowanym ''The Power of Water''.
  • Drugi półfinał otworzą breakdancer Redo i piosenkarka i autorka tekstów Eefje de Visser z występem ''Forward Unlimited''. Tancerz baletowy Ahmadem Joudeh i BMX-er Dezem Maarsen wystąpią w pokazie ''Close Encounter of a Special Kind''.
  • W finale zobaczymy m.in. Afrojack ft. Glennis Grace i Wulf, Teach-In, Sandra Kim, Elena Paparizou, Lordi oraz Måns Zelmerlöw podczas pokazu ''Rock the Roof''.
Zobacz wideo Rafał Brzozowski przygotowuje się do Eurowizji. Śpiewa "The Ride" pod prysznicem?

Kiedy i gdzie obejrzymy finał Eurowizji 2021?

Koncert finałowy 65. Konkursu Piosenki Eurowizji tradycyjnie zobaczymy w TVP 1, a także w TVP Polonia. Odbędzie się on w sobotę 22 maja o 21.00 i potrwa do godziny 0:55. Transmisję obejrzeć będzie można także online, za pośrednictwem strony eurowizja.tvp.pl.

W polskim studio transmisję komentować będą debiutujący w tej roli Aleksander Sikora i Marek Sierocki, którzy zastąpili wieloletniego komentatora Eurowizji, Artura Orzecha.

Zobacz też: Brzozowski nadal liczy na sukces na Eurowizji. Bukmacherzy dają mniej niż jeden procent szans na zwycięstwo

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.