"Big Brother 2" rusza już dziś. O której emisja w TVN7? Kto prowadzi show?

"Big Brother" po sukcesie pierwszego sezonu doczeka się kontynuacji. Już dziś - w piątek 13 września - pierwszy odcinek kolejnego sezonu z zupełnie nowymi uczestnikami. Co jeszcze się zmieniło w show?

Powrót "Big Brother" na antenę TVN okazał się strzałem w dziesiątkę. Stacja, zachęcona wynikami oglądalności, postanowiła pójść za ciosem i już dziś pokaże pierwszy odcinek kolejnego sezonu.

"Big Brother 2" - o której emisja pierwszego odcinka w TVN7?

"Big Brother" ponownie będzie transmitowany za pośrednictwem stacji TVN7 oraz w internecie. Pierwszy odcinek zobaczymy już 13 września - czyli dzisiaj, w piątek wieczorem.

O godzinie 20:00 na antenie stacji TVN7 zobaczymy pierwszy odcinek "Big Brother Arena" na żywo z domu Wielkiego Brata. Poznamy wszystkich uczestników, którzy wejdą do programu, podobnie, jak miało to miejsce pół roku temu w czasie pierwszej edycji show.

Jednak najbardziej niecierpliwi będą mogli włączyć stację TVN już o godzinie 18:30, bowiem o tej porze emitowany zostanie odcinek "Big Brother" opisany jako "odcinek pierwszy, sezon drugi". Co tak naprawdę zostanie w nim pokazane - tego jeszcze nie wiadomo.

"Big Brother Arena" będzie miał emisję raz w tygodniu. W pierwszym sezonie była to niedziela, w drugim sezonie postanowiono, że będzie to piątek.

"Big Brother 2" - jak oglądać w tygodniu w telewizji? Godziny emisji

"Big Brother" to, jak powszechnie wiadomo, show, który trwa całą dobę. TVN7 codziennie będzie pokazywał podsumowania z wydarzeń w domu Wielkiego Brata (prócz piątku) o godzinie 20:00. Dowiemy się z nich, co się działo w show przez cały dzień, jednak nie będzie to transmisja "na żywo", a spreparowana na potrzeby telewizji.

Raz w tygodniu w piątki emitowana będzie "Big Brother Arena", w czasie której nastąpi na żywo eliminacja niektórych uczestników. Na żywo będą się również odbywały krótkie, codzienne połączenia z domem Wielkiego Brata:

  • Big Brother - Pobudka - godzina 9:50
  • Big Brother - Popołudnie - godzina 14:25
  • Big Brother - Podwieczorek - godzina 17:30

Na antenie TVN7 zobaczymy także "Big Brother Nocą", czyli pikantne szczegóły z życia uczestników w programie oraz "analizy" ekspertów. "Big Brother Nocą" pokazywany będzie od poniedziałku do czwartku o godzinie 23:00.

Raz w tygodniu "Big Brother" przeniesie się również na stację TVN. W niedziele o godzinie 17:00 widzowie będą mogli dowiedzieć się, co się wydarzyło w ostatnich dniach w programie "Big Brother Tydzień".

"Big Brother 2": jak oglądać w internecie?

Podobnie jak w przypadku poprzedniej edycji, "Big Brother 2" będzie pokazywany również w internecie. Choć w edycji wiosennej zapowiadano, że na platformie Player TVN będzie można oglądać dom Wielkiego Brata przez 24 godziny na dobę, tak naprawdę transmisja na żywo ograniczona była do 16 godzin. Jak będzie teraz? Tego jeszcze nie wiadomo, na pewno jednak będzie można oglądać "Big Brothera" również w internecie na Player TVN. Pełen dostęp do kamer na żywo z czasie poprzedniej edycji był płatny.

"Big Brother 2": kto poprowadzi show?

W rolę głównej prowadzącej "Big Brother" po kilkuletniej przerwie na wiosnę wcieliła się Agnieszka Woźniak-Starak. Tak też miało być i w czasie edycji jesiennej. Niestety ze względu na tragedię rodzinną, jaka spotkała dziennikarkę i prezenterkę, zastąpi ją Gabi Drzewiecka, która będzie prowadziła "Big Brother Arena" w piątki na TVN7 oraz "Big Brother Tydzień" w niedziele na TVN.

Gabi Drzewiecka będzie wspomagana przez pozostałych prowadzących, których znamy już z wiosennej edycji show. Małgorzata Ohme, Filip Chajzer i Bartek Jędrzejak będą komentowali wydarzenia w domu Wielkiego Brata i rozmawiali z uczestnikami, którzy dom opuszczą.

"Big Brother 2": kim jest Wielki Brat?

Wiosenna edycja "Big Brother" przyniosła epokową zmianę w programie - Wielkiego Brata zastąpiła de facto Wielka Siostra. Męski głos zmienił się w żeński. Jeśli w tej kwestii nie postanowiono nic zmienić, również i w najbliższej edycji show Wielki Brat będzie kobietą - tego jednak dowiemy się dopiero w piątek wieczorem. Na wiosnę w rolę Wielkiego Brata wcieliła się córka Krystyny Czubówny: Agnieszka Czubówna-Barjasz

"Big Brother 2": dom Wielkiego Brata

Uczestnicy show ponownie zamieszkają w tym samym domu, do którego trafili uczestnicy pierwszej edycji na wiosnę. "Big Brother" ma miejsce w luksusowej willi w Gołkowie pod Piasecznem na Mazowszu. Tam również mieszkali uczestnicy 7. edycji "Top Model", tam też kręcony był serial "Pułapka". Po pierwszej serii "Big Brothera" według naszych informatorów, którzy już mieli okazję zobaczyć "odświeżony" dom Wielkiego Brata, willa została odmalowana, ale niewiele się zmieniła po poprzednich uczestnikach.

Lata temu "Big Brother" produkowany był w willi w Sękocinie, gdzie charakterystycznym elementem wnętrz były ściany z lustrami weneckimi, za którymi kryły się kamery i kamerzyści. Technika jednak poszła do przodu, TVN postanowił wykorzystać nowoczesny budynek zbudowany w celu mieszkalnym, dlatego też zamiast standardowego sprzętu ze studia telewizyjnego, postawiono na nowoczesne kamery sterowane za pośrednictwem internetu. Kamery rozsiane są po całym domu, poukrywane w dyskretnych miejscach i niemalże niewidoczne dla uczestników. Dzięki temu ich zachowania mają szansę być odrobinę bardziej naturalne.

Zobacz wideo