Gorący Piątek 2.0. Camille Vasquez zawładnęła procesem dekady. Królowa TikToka nie bierze jeńców

Wystarczyło, że odezwała się w sądzie, a świat ją pokochał. Camille Vasquez już teraz jest ikoną dla tysięcy młodych kobiet.

Więcej o 15. urodzinach Plotka przeczytasz również na Gazeta.pl >>>

Jeszcze do niedawna show-biznes był bardzo płytkim miejscem. Kobiety przez wiele lat były oceniane głównie przez pryzmat wyglądu. A co z ich osiągnięciami? W maju Plotek obchodzi swoje 15. urodziny. Kilka lat temu tworzyliśmy cykl "Gorący Piątek", z którego dzisiaj nie jesteśmy dumni. Redakcja przedstawiała w nim "hot" gwiazdy, skupiając się na pięknie ich ciał. Dziś chcemy pokazać wam "Gorący Piątek 2.0", w którym przeczytacie o kobietach, które nas inspirują i zasługują na miano idolek.

Emma WatsonGorący Piątek 2.0. Emma Watson - od Hermiony po głos feminizmu. "Chodzi o wolność"

Wcześniej wspomnieliśmy o aktorce, ale teraz przede wszystkim feministce. Emma Watson nie bez powodu stała się głosem pokolenia, które walczy o równouprawnienie. Tym razem skupimy się na kobiecie, która niespodziewanie stała się ulubienicą i inspiracją dla kobiet na całym świecie.

Zobacz wideo Najmocniejsze momenty procesu Deppa i Heard

Gorący Piątek 2.0. Camille Vasquez

Camille Vasquez wraz z innymi prawnikami reprezentuje Johnny'ego Deppa w procesie o zniesławienie, który aktor wytoczył byłej żonie, Amber Heard. Sprawa jest publiczna i transmitowana w sieci. Każdego dnia, od kilku tygodni, miliony ludzi na całym świecie wysłuchują zeznań głównych bohaterów, świadków i ekspertów. Jak się okazało, ogromną rolę w publicznej dyskusji na temat procesu odgrywają nie tylko Depp i Heard, ale i prawnicy. Przede wszystkim jedna prawniczka.

Cammile Vasquez pracuje w kancelarii prawniczej Brown Rudnick. 38-latka od lat skupia się na pozwach o zniesławienie. Ma duże doświadczenie w komunikacji kryzysowej i rozwiązywaniu problemów związanych z reputacją klientów. I właśnie to doskonale pokazuje na sali sądowej. Prawniczka została przydzielona do przesłuchania samej Amber Heard. Dzięki zdobytym zeznaniom wyszło na jaw, że aktorka nie wpłaciła obiecanych pieniędzy na cele dobroczynne, które otrzymała z ugody rozwodowej. Vasquez próbuje osłabić zeznania Heard, jednocześnie odwracając uwagę od niektórych dowodów przeciwko Deppowi, w tym wiadomości tekstowych z groźbami oraz poważnych zarzutów o nadużycia i napaść seksualną.

 

Internet momentalnie ją pokochał. Hasztag #camillevasquez na TikToku wyświetlono już ponad 1,4 miliarda razy. 

TikTokTikTok screen

Użytkownicy publikują nie tylko materiały z celnymi uwagami Vasquez, ale także zachwycają się jej pewnością siebie i ogromną wiedzą. Wśród komentarzy można przeczytać, że "Camille nie bierze jeńców", jest "genialna" i już stała się "prawdziwą legendą". Na TikToku obserwują to dziewczynki i nastolatki z całego świata, zachwycając się tą niezwykłą prawniczką.

Przypadek fenomenu Camille Vasquez jest bardzo ważnym krokiem. Ludzie podziwiają ją za jej szybkość działań, elokwencję, trafne puenty, a jej uroda? Schodzi na dalszy plan. To pierwszy przypadek od bardzo długiego czasu, kiedy idolką nie zostaje aktorka czy modelka, ale osoba, która robi wrażenie swoim intelektem i profesjonalizmem.

Nieważny jest wynik procesu i kto go wygra. Camille Vasquez już stała się gwiazdą i bohaterką dla tysięcy osób. W mediach społecznościowych jej brawurową pracę podziwiają młodzi ludzie. Nie interesuje ich, jak wygląda. Interesuje ich, czego dokonała. I to jest w tej sprawie najważniejsze.

Więcej o: