Teatr 6. Piętro, duma Michała Żebrowskiego. Co ciekawego można tam zobaczyć?

Stworzony w 2009 roku na terenie Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie prywatny Teatr 6. Piętro, którego dumnym współzałożycielem jest wybitny polski aktor Michał Żebrowski, ma niezmiennie rzesze fanów. Co można znaleźć w repertuarze Teatru 6. Piętro?

Teatr 6. Piętro to jeden z najciekawszych w Polsce prywatnych teatrów. Przed laty jego  współzałożyciel Michał Żebrowski powiedział: „Teatr bez widza traci rację bytu. 6. Piętro jest teatrem widzów, których będziemy się starali: prowokować do myślenia - nie nudząc, wzruszać - nie wpadając w ckliwość, bawić - nie błaznując”.

Co prezentuje swoim widzom Teatr 6. Piętro?

Wypowiedziane przez Żebrowskiego słowa możemy traktować jak deklarację – deklarcję jakości podejmowanych przez jego teatr działań artystycznych. Chciałoby się spuentować – jak zapowiedział, tak zrobił. Pierwszym wystawionym spektaklem w 2010 roku była komedia Woody’ego Allena „Zagraj to jeszcze raz Sam” z Kubą Wojewódzkim w roli głównej. Co ciekawe, sztuka cieszy się niesłabnącą popularnością po dziś dzień i zobaczyć ją możemy również w bieżących sezonach.

W kwietniu pożegnaliśmy sztukę „Fredro dla dorosłych”, którą oglądać mogliśmy przez 10 lat. Z tej okazji udostępniono widzom możliwość podejrzenia sceny, widowni, kulis. Wiosną 2017 roku grane były prawdziwe hity teatru, takie jak: „Bóg Mordu” - grany od 2012 roku z Anną Dereszowską, Jolantą Fraszyńską, Cezarym Pazurą oraz z Michałem Żebrowskim, „Central Park West”, w którym gra Małgorzata Foremniak. Mogliśmy oglądać również: „Miłość w Saybrook” z Szymonem Bobrowskim , Anną Cieślak i Joanną Liszowską, „Słonecznych chłopców” z Piotrem Fronczewskim, „Wujaszka Wanię”  z Wojciechem Malajkatem i Piotrem Machalicą czy „Czechow żartuje”, w którym możemy oglądać m.in. Annę Dereszowską i Andrzeja Grabowskiego.

Teatr 6. Piętro w trasie?

Poza spektaklami stacjonarnymi, Teatr 6. Piętro jak od lat realizuje wyjazdy w Polskę – w maju odwiedził Poznań, gdzie w Teatrze Wielkim wystawił sztukę „ Miłość w Saybrook”.

J.W.