• Link został skopiowany

Gwiazda polskiej sceny muzycznej zmaga się z poważną chorobą. "Wszystko było za ciężkie"

Olek Klepacz jest liderem zespołu Formacja Nieżywych Schabuff. Wokalista od dekady zmaga się z chorobą. Dziś nie przypomina siebie sprzed lat.
Gwiazda polskiej sceny muzycznej zmaga się z poważną chorobą
Fot. KAPIF.pl

Formacja Nieżywych Schabuff znana jest z takich utworów jak "Ławka", "Lato" i "Ludzie pragną piękna". Ostatni singiel zespołu ukazał się w 2017 roku. Okazuje się, że jego wokalista Olek Klepacz od lat zmaga się z poważną chorobą. Piosenkarz pojawił się w "halo tu polsat" i opowiedział o problemach, które go spotkały. 

Zobacz wideo Paulla o depresji. "Przechodziłam przez most i zastanawiałam się, co by było gdybym skoczyła"

Olek Klepacz choruje na depresję. Opowiedział o swoich zmaganiach z chorobą

Lider Formacji Nieżywych Schabuff ostatnimi czasy rzadko pojawia się w mediach. Tym razem mogliśmy go zobaczyć na kanapie w "halo tu polsat". Piosenkarz wyjawił, że od dekady choruje na depresję lekooporną. Na początku nie wiedział, co się z nim dzieje - dlaczego się źle czuje. Nie umiał zdiagnozować choroby. Co jakiś czas atakowały go symptomy depresji, a muzyk nie potrafił sobie z nimi poradzić. Miał u boku żonę i ukochane psy, ale mimo to był "pełen niechęci do funkcjonowania". - Po prostu bardzo źle się czułem i to się przekładało na codzienny komfort życia. To się nie dzieje cały czas, permanentnie. To jest coś, co w moim przypadku wracało. To się zwie epizodami - wyjawił wokalista. 

Klepacz nie miał na nic siły. Czuł się samotny, a codziennie czynności go przerastały. - Nie byłem sobie w stanie poradzić z bardzo prostymi rzeczami. Podam taki przykład – wymiana opon w samochodzie powodowała u mnie stres nie do przejścia. Zmagałem się z tak banalnymi sytuacjami, już nie mówię o tym, żeby rano wstać i pracować, i funkcjonować. To był problem - opowiadał w śniadaniówce Polsatu. - Wszystko było za ciężkie, żeby dźwignąć, a później w wyniku studiów - rzekłbym - i analizowania tego, co się ze mną dzieje, doszedłem do jakichś wniosków, ale ta samotność to było coś, co mnie przerażało na początku - dodał.

Olek Klepacz leczy chorobę innowacyjną metodą

W programie pojawił się także dr Tomasz Rudecki, który leczy Klepacza innowacyjną metodą. Nowatorskie leczenie z wykorzystaniem ketaminy pomogło liderowowi Formacji Nieżywych Schabuff. - Ketamina została stworzona w latach 60. i jest powszechnie stosowana w anestezjologii jako środek znieczulający, także środek stosowany w leczeniu bólu. Natomiast od ponad 20 lat pojawiały się doniesienia świadczące o tym, że może przynieść ulgę pacjentom z rozpoznaniem depresji - wyjaśnił lekarz. Choroba zmieniła Klepacza. Jak dziś wygląda? Jego aktualne zdjęcia znajdziecie w naszej galerii. 

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy. Specjaliści doradzą, co zrobić, żeby skłonić naszego bliskiego do kontaktu ze specjalistą.

Więcej o:

Komentarze (16)

Gwiazda polskiej sceny muzycznej zmaga się z poważną chorobą. "Wszystko było za ciężkie"

szpringer
5 miesięcy temu
"artyści" zamiast śpiewać opowiadają o depresji i innych chorobach, dno
alphabet
5 miesięcy temu
jakie to wszystko delikatne. zwyczajni ludzie zap*dalają w pracy i nie mają czasu na bzdety
artau
5 miesięcy temu
"Miał u boku żonę i ukochane psy" taka to RODZINA
kmrp
5 miesięcy temu
Ten zespół przebył podobną drogę jak Ziyo - od alternatywnej kapeli grającej zimną falę w Jarocinie do słodkiego radiowego popu trzeciej jakości. Prawdziwe FNS to jednak tylko z Jackiem Pałuchą. Olek Klepacz to zwykły popowy zaśpiewajło.
Zgłoś komentarz

Czy masz pewność, że ten post narusza regulamin?

Wystąpił błąd, spróbuj ponownie za chwilę
Dziękujemy za zgłoszenie

Komentarz został zgłoszony do moderacji

Nadaj nick

Nazwa użytkownika (nick) jest wymagana do oceniania, komentowania oraz korzystania z forum.

Wpisz swój nick
Wystąpił błąd, spróbuj ponownie za chwilę

Użyj od 3 do 30 znaków. Nie używaj polskich znaków, wielkich liter i spacji. Możesz użyć znaków - . _ (minus, kropka, podkreślenie).