Robert Górski usłyszał "przepraszam"od prezesa Polsatu. Kabarety wrócą?

Robert Górski wystąpi z Kabaretem Moralnego Niepokoju na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Kabareton wraca po wielu latach nieobecności. Satyryk wyjawił prawdę o współpracy z Polsatem. Klamka zapadła.

Robert Górski to zdecydowanie jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy, jeśli chodzi o polską scenę kabaretową. Satyryk od ponad 30 lat współtworzy nietracący na popularności Kabaret Moralnego Niepokoju. Jak wiadomo, pomiędzy Polsatem a komikami doszło do sporu, gdyż stacja zawiesiła emisję programu "Kabaret na żywo. Młodzi i moralni" tuż przed październikowymi wyborami w 2023 roku. Okazuje się, że Górski usłyszał "przepraszam", ale czy kabarety powrócą do Polsatu?

Zobacz wideo Katarzyna Pakosińska wyjawia sekret rocznicy małżeńskiej. Przed Plotkiem nie ma tajemnic

Robert Górski pojawi się w Opolu. Od Polsatu usłyszał słowo "przepraszam"

Po ośmiu latach przerwy na scenie podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu pojawią się satyrycy. Kabareton poprowadzi dawno niewidziany Piotr Bałtroczyk. Wydarzenie odbędzie się 1 czerwca. "Zaczynamy późno, po 22, ale poczekajcie. Same premiery, a do tego mistrz Zenon Laskowik. Prowadzi Piotr Bałtroczyk. Kiedy widzieliście go ostatni raz w telewizji?" - napisał w mediach społecznościowych Górski. Komik zapowiedział także, że powróci wraz z Kabaretem Moralnego Niepokoju z nowym programem, który będzie można zobaczyć w całej Polsce. Zdjęcia kabareciarza znajdziecie w naszej galerii na górze strony.

Satyryk odniósł się również do sytuacji związanej z Polsatem. "W zeszłą niedzielę nie było w Sopocie niedzielnego kabaretonu, tym razem Sopot Hit Festiwal skończył się w sobotę. Na naszym konflikcie z Polsatem tracą wszyscy, najbardziej widzowie, fani tej formy rozrywki" - ocenił w poście Górski. Dodał również, że mimo że usłyszał słowo "przepraszam" od obecnego prezesa stacji, kabaret nie ma zamiaru ponawiać współpracy. 

Od nowego prezesa Polsatu Piotra Żaka usłyszeliśmy słowo "przepraszam" i wystarczy. Było, minęło, trudno. Mimo propozycji nie robimy jednak jesiennego cyklu Młodych i Moralnych. Chcemy odpocząć, nabrać sił, zebrać pomysły. Jeśli potwierdzi się telewizyjny kabareton w Kielcach na koniec lata, niewykluczone, że się na nim pojawimy

- stwierdził. 

Polsat nie emitował odcinków "Kabaret na żywo. Młodzi i moralni". Spór pozbawił stację występów lubianych kabaretów

Problem pojawił się, gdy władze stacji zdecydowały się na zawieszenie emisji programu, którego autorami byli Kabaret Młodych Panów i Kabaret Moralnego Niepokoju. Na dodatek z mediów społecznościowych, a także streamingu Polsatu zniknęły skecze z "Kabaretów na żywo", w których satyrycy kpili z ówczesnych władz i partii prawicowych. Usunięto również materiały z Sopockiego Hitu Kabaretowego z roku 2023. Komicy byli oburzeni i uznali, że to zwyczajna cenzura. Mimo to musieli, według zawartej wcześniej umowy, nagrać dziesięć odcinków show. Ostatnie z nich nie doczekały się emisji.

Robert Górski zdradził najbliższe plany kabaretuRobert Górski zdradził najbliższe plany kabaretu Robert Górski zdradził najbliższe plany kabaretu. Fot. KAPiF

Chcielibyście, aby kabarety wróciły do Polsatu?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.