Poruszające wyznanie Koterskiego o synu. Prowadzący "PnŚ" aż zaniemówili

Michał Koterski pojawił się w niedzielnym wydaniu "Pytanie na śniadanie". Aktor opowiedział o uzależnieniu i problemach, do których prowadzi w rodzinie. Przy okazji z dumną wspomniał o synu.

19 maja w "Pytanie na śniadanie" pojawił się Michał Koterski. W zeszłym roku w księgarniach pojawiła się biografia aktora, w której opowiedział o swojej walce z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. To właśnie o problemach z nałogiem mówił podczas wizyty w śniadaniówce. Nie zapomniał również wspomnieć o rodzinie. Był dumny z drogi, którą przeszedł. 

Zobacz wideo

Michał Koterski szczerze o uzależnieniu. Przerwał rodzinną "sztafetę"

Nie jest tajemnicą, że aktor przez dekady zmagał się z uzależnieniem. Przyznaje się, że żył niczym przysłowiowy rockandrollowiec. Żyje w trzeźwości od niemal dziesięciu lat. Jak podkreślił podczas rozmowy z Katarzyną Dowbor i Filipem Antonowiczem: "Wszystko co najlepsze spotkało mnie w życiu na trzeźwo". Udało mu się wzruszyć nawet prowadzących.

Koterski niedawno zdecydował się na małżeństwo z Marcelą Leszczak, z którą ma siedmioletniego syna. Chłopiec jest dla niego oczkiem w głowie. Aktor jest dumny, że Fryderyk jako pierwszy z Koterskich przyszedł na świat w trzeźwej rodzinie. Zdjęcia Koterskiego z synem znajdziesz w naszej galerii na górze strony. Wiadomo, że ojciec aktora - Marek, znany scenarzysta i reżyser, przez lata również był uzależniony od alkoholu. 

Dzisiaj jestem szczęśliwym rodzicem. Jeśli miałbym powiedzieć - mój największy sukces, to jest to, że mój syn Fryderyk urodził się jako pierwszy Koterski w trzeźwej rodzinie. Przełamał sztafetę pokoleń. Nie jest tajemnicą, że mój ojciec też jest doświadczony chorobą alkoholową. Dzisiaj już nie pije 20 parę lat. Jego ojciec, mój dziadek, zapił się, nigdy go nie poznałem. A mój Fryderyk urodził się w trzeźwej rodzinie, bezpiecznej, niedoświadczonej tym piekłem alkoholizmu

- wyznał z uśmiechem na ustach. 

Michał Koterski stara się uświadamiać innych. Zderzył się ze szkolną rzeczywistością

Aktor chętnie opowiada o swojej drodze i odzyskaniu kontroli nad swoim życiem. Chce w ten sposób, by przestrzec innych, by nie musieli doświadczać tego, przez co sam przeszedł. Michał Koterski wielokrotnie gościł w szkołach, gdzie przedstawiał historię swojego życia licealistom. Kiedyś dostał zaproszenie do podstawówki, gdzie miał opowiedzieć o uzależnieniu dzieciom w klasach od czwartej do ósmej. Był zszokowany, gdy usłyszał od dyrektorki, że większość z nich sięga po niedozwolone substancje.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli borykasz się z uzależnieniem lub chcesz dowiedzieć się, jak możesz pomóc osobie bliskiej, możesz skontaktować się ze specjalistami, którzy dyżurują pod tymi numerami:

  • Ogólnopolski Telefon Zaufania uzależnienia (codziennie w godzinach 16-21): 800-199-990
  • Telefon Zaufania uzależnienia behawioralne (codziennie w godzinach 17-22): 800-889-880
  • Pomarańczowa linia dla rodziców dzieci pijących alkohol (od poniedziałku do piątku w godzinach 14-20): 801-140-068
  • Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Niebieska Linia (całą dobę): 800-120-002

Więcej informacji znajdziesz na stronach Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom

Michał KoterskiMichał Koterski Fot. Kapif

Ceny alkoholu w sklepach powinny być wyższe?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.