Bartłomiej Sienkiewicz pozuje z papierosem. Posłanka Lewicy ostro zareagowała

Bartłomiej Sienkiewicz nie jest już Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ostatnie chwile urzędowania uczcił w niekonwencjonalny sposób - paląc papierosa na schodach przed ministerstwem. Moment ten uwiecznił na fotografii, którą następnie opublikował na platformie X. Post oburzył posłankę Lewicy.

Bartłomiej Sienkiewicz jeszcze niedawno pełnił funkcję Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Polityk postanowił jednak kandydować w wyborach do Parlamentu Europejskiego, w związku z czym złożył rezygnację ze stanowiska. Pięciomiesięczna kadencja Sienkiewicza oficjalnie dobiegła końca 13 maja. Z tej okazji były już minister opublikował na platformie X pożegnalny post, na którym pozuje z papierosem. Zdjęcie nie spodobało się wiceprzewodniczącej Lewicy, Annie-Marii Żukowskiej.

Zobacz wideo Sienkiewicz wybrał polityczną śmierć – znamy uczestników wyścigu do Brukseli

Bartłomiej Sienkiewicz pozuje z papierosem. Posłanka Lewicy ostro zareagowała na post

Bartłomiej Sienkiewicz postanowił uczcić swój ostatni dzień w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego papierosem, którym "delektował" się na schodach budynku. Moment ten postanowił uwiecznić na fotografii, którą później opublikował na platformie X.

Pożegnalny papieros przed MKiDN. Tradycję trzeba podtrzymywać - napisał były minister.

Sienkiewicz nawiązał wpisem swoim do sytuacji z 2014 roku, kiedy to media obiegły jego zdjęcia z papierosem, zrobione właśnie przed siedzibą Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Tradycja puszczenia "dymka" na schodach sięga jednak lat 90. W książce "Czterech" polityk opisał historię z 1990 roku. Poseł PO zapalił wówczas papierosa na dziedzińcu MSW, co oburzyło pracowników instytucji. Tym razem Bartłomiej Sienkiewicz również nie uniknął kontrowersji. Jego post w ostrych słowach skomentowała wiceprzewodnicząca Lewicy, Anna-Maria Żukowska. "Papierosy to nie jest żadne dziedzictwo, to uzależniająca trucizna. A reklamowanie palenia jest zakazane" - skomentowała posłanka.

Bartłomiej Sienkiewicz nie jest jedyny. Oni również są w szponach nałogu

Pomimo iż nie od dziś wiadomo, że palenie jest bardzo szkodliwe, nie wszyscy są w stanie wygrać z nałogiem. Do palenia papierosów otwarcie przyznaje się między innymi Dorota Szelągowska. W rozmowie z Żurnalistą zdradziła, że zdarza jej się wypalić 40 papierosów dziennie. - Papieros to jest coś więcej niż dym, który wdychasz i zaspokojenie nałogu, ale też jednostka czasu na przykład. To jest nagroda, jak coś zrobisz, to robisz przerwę na papierosa - mówiła. Palaczką jest też mama projektantki wnętrz, Katarzyna Grochola. Pisarka otwarcie przyznała, że nie radzi sobie z nałogiem. Fanką nikotyny jest także Julia von Stein. Celebrytka swego czasu urządziła awanturę pracownikowi restauracji fast food, który poprosił żeby zgasiła papierosa we własnym aucie.

Sądzisz, że reakcja Anny-Marii Żukowskiej była przesadzona?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.