Żona Dawida Błacha podała informacje o pogrzebie. Ma prośbę również w imieniu syna pary

27 kwietnia media obiegła niezwykle smutna informacja o śmierci twórcy internetowego Dawida Błacha. Na profilu youtubera pojawił się post napisany przez jego żonę.

Dawid Błach, znany w sieci jako "DEV", był youtuberem związanym z FIFĄ i EA Sports FC 24. Niespodziewaną informację o jego śmierci przekazał Korneliusz "N3jxiom" Rzeźwiecki, który również jest twórcą internetowym. "W piątek straciliśmy naszego przyjaciela. Odszedł Dawid 'DEV' Błach. W takiej sytuacji ciężko napisać coś więcej. Łączymy się w bólu z żoną, synem oraz resztą rodziny" - napisał. Dawid Błach miał jedynie 31 lat. Zostawił żonę Darię i dwuletniego syna Maksa.

Zobacz wideo Przeszła bardzo trudny okres

Żona Dawida Błacha przekazała informację o pogrzebie

28 kwietnia na instagramowym profilu Dawida Błacha pojawiła się krótka informacja napisana przez jego żonę. Jak przekazała, pogrzeb jej męża odbędzie się we wtorek 30 kwietnia o godzinie 13 w Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Branicach. Żona youtubera w imieniu swoim, a także syna pary, przekazała dwie prośby dotyczące ostatniego pożegnania Błacha. "Bardzo proszę o nieskładanie kondolencji po ceremonii. Proszę również o uszanowanie prywatności w tych trudnych dla nas chwilach. Do zobaczenia, nasz aniołku. Daria i Maks" - napisała.

 

Ujawniono okoliczności śmierci Dawida Błacha

Do tragedii doszło w piątek 26 kwietnia w godzinach wieczornych. Jak przekazał "Faktowi" Rafał Góra, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Głubczycach, ok. godziny 18:43 przyszło zgłoszenie o potrzebie udzielenia pomocy medycznej 31-latkowi, który zasłabł na boisku. Służby na miejscu pojawiły się szybko. 

Po przybyciu strażacy z OSP Branice podjęli działania. Mężczyzna leżał na ziemi nieprzytomny bez oznak życia. Świadkowie prowadzili masaż serca, wówczas strażacy przejęli zadanie udzielania pierwszej pomocy. Gdy przybył zastęp z Głubczyc, kontynuowali oni pomoc mężczyźnie za pomocą m.in. defibrylatora

- przekazał. Oficer prasowy w rozmowie z tabloidem poinformował także, że na miejsce przybyło Lotnicze Pogotowie Ratunkowe ze śmigłowcem i prowadzono dalsze działania. Niestety, Dawida Błacha nie udało się uratować. Z relacji Rafała Góry wynika, że youtuber zmarł przed odlotem śmigłowca. Dawid Błach był uwielbianym przez wielu fanów twórcą internetowym. Zdjęcia, którymi się dzielił w mediach społecznościowych, znajdziecie w galerii na górze strony.

Znasz twórczość Dawida Błacha?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.