Dawid Błach nie żyje. Znane są okoliczności śmierci 31-letniego influencera. "Akcja ratunkowa trwała ponad dwie godziny"

Nie żyje youtuber Dawid "DEV" Błach. Oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Głubczycach opowiedział o okolicznościach jego śmierci i przebiegu akcji ratunkowej.

27 kwietnia twórca internetowy Korneliusz "N3jxiom" Rzeźwiecki przekazał druzgocące wieści. W wieku 31 lat zmarł Dawid "DEV" Błach. "W piątek straciliśmy naszego przyjaciela. Odszedł Dawid 'DEV' Błach. W takiej sytuacji ciężko napisać coś więcej. Łączymy się w bólu z żoną, synem oraz resztą rodziny. Oni najlepiej wiedzą, jak kochającym i po prostu dobrym człowiekiem był Dawid i jak wielka jest to strata dla nas wszystkich" - napisał na platformie X. Fani youtubera nie kryli szoku. "Będzie nam ciebie brakowało", "Nie wierzę w to", "Nie mogę przyjąć tego do wiadomości", "Żegnaj przyjacielu" - pisali na platformie X.

Zobacz wideo Magdalena Stępień o śmierci dziecka. "Już nigdy..."

Dawid "DEV" Błach nie żyje. "Świadkowie prowadzili masaż serca"

O okolicznościach śmierci youtubera opowiedział dziennikarzom "Faktu" st. bryg. Rafał Góra, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Głubczycach. "Otrzymaliśmy zgłoszenie w piątek około 18:43, że jest potrzeba udzielenia kwalifikowanej pomocy medycznej w Branicach, bo na boisku zasłabł 31-letni mężczyzna" - wyjaśnił. Służby szybko przyjechały na miejsce. "Po przybyciu strażacy z OSP Branice podjęli działania. Mężczyzna leżał na ziemi nieprzytomny bez oznak życia. Świadkowie prowadzili masaż serca, wówczas strażacy przejęli zadanie udzielania pierwszej pomocy. Gdy przybył zastęp z Głubczyc, kontynuowali oni pomoc mężczyźnie za pomocą m.in. defibrylatora" - mówił st.bryg. Rafał Góra. Zdjęcia z twórczości youtubera znajdziecie w galerii na górze strony.

 

Dawid "DEV" Błach zmarł, zanim śmigłowiec odleciał. Akcja ratunkowa trwała ponad dwie godziny

Oficer prasowy opowiedział o akcji ratunkowej. "Przybyło Lotnicze Pogotowie Ratunkowe ze śmigłowcem. Prowadzono działania. Niestety nie udało się go uratować i stwierdzono zgon" - powiedział dla "Faktu". Według relacji st.bryg. Rafała Góry 31-latek zmarł przed odlotem śmigłowca. "Nasza akcja trwała dokładnie dwie godziny i 16 minut" - dodał. ZOBACZ TEŻ: Nie żyje polski aktor i komik znany z "DDTVN". Resort Komedii zaapelował do publiczności

Dawid 'DEV' BłachDawid 'DEV' Błach Fot. @DEV / YouTube / screenshot

Czy znasz twórczość tego youtubera?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.