Roksana Węgiel mogła pojechać na Eurowizję. Odrzuciła propozycję TVP

Roksana Węgiel wygrała Eurowizję Junior w 2018 roku i dzięki temu stała się wielką gwiazdą. Okazuje się, że wokalistka mogła reprezentować Polskę także w "dorosłej" odsłonie konkursu. Odrzuciła jednak tę propozycję.

Co roku w Polsce spore zamieszanie wzbudza wybór osoby, która będzie naszym reprezentantem na Konkursie Piosenki Eurowizji. Okazuje się, że zwyciężczyni juniorskiej wersji konkursu z 2018 roku miała możliwość, by pojechać na Eurowizję. Roksana Węgiel postanowiła jednak zrezygnować z tej możliwości. Miała ku temu powód. 

Zobacz wideo Roksana Węgiel i pierwszy taniec z Kevinem na weselu

Roksana Węgiel mogła pojechać na Eurowizję. Zrezygnowała. Już wiadomo dlaczego 

W tegorocznej odsłonie Eurowizji jako reprezentantkę Polski zobaczymy Lunę z piosenką "The Tower", która zaśpiewa w pierwszym półfinale (7 maja). Jak wiadomo, konkurs wzbudza spore emocje, a na świecie ogląda go kilkaset milionów widzów. Okazuje się, że nie każdy piosenkarz czy piosenkarka zdecydowaliby się na wystąpienie na Eurowizji. Roksana Węgiel wyznała, że gdy miała 16 lat, dostała propozycję od Telewizji Polskiej, by pojechać na konkurs, ale ostatecznie nie zdecydowała się na ten krok. Dlaczego? Prawdę wyznała w rozmowie z Pomponikiem.

Nie czułam się na to gotowa. W wywiadach wiele razy wspominałam, że muszę mieć świetną piosenkę i wtedy mogę startować w Eurowizji dorosłej. Ale to musi być naprawdę piosenka, która mnie niesamowicie poruszy

- opowiedziała. Wyjawiła także, że otrzymała wstępną propozycję piosenki, którą miałaby wykonać. Nie była jednak zadowolona z utworu. - To było zbyt popowe w kontekście Eurowizji. Wiadomo, Eurowizja to też są hity przebojowe, aczkolwiek ja tam bym nie mogła się wykazać wokalnie, a na tym mi zależy - określiła.

Roksana Węgiel zatańczyła z Kevinem. Internauci są podzieleni 

21 kwietnia w "Tańcu z gwiazdami" uczestnicy mieli okazje wystąpić z ważnymi dla siebie osobami. Roxie zaprosiła na parkiet ukochanego, z którym zatańczyła tango. Jurorzy nie kryli zachwytów i zakochani otrzymali maksymalną liczbę punktów, zgarniając same "dziesiątki". Jak sprawę ocenili internauci? Byli raczej podzieleni w opiniach. "Super piękny taniec!", "Gorące tango, jak ogień", "Roksana wymiata na tej scenie, Kevin również!" - czytamy w social mediach. Były również komentarze, które niekoniecznie zachwycały się wykonaniem pary.  "Pół czasu przesiedział na stołku", "Obciach" - pisali widzowie. Po zdjęcia gwiazdy zapraszamy do galerii na górze strony. 

Michał Kassin, Roksana Węgiel i Kevin Mglej w 'Tańcu z gwiazdami'Michał Kassin, Roksana Węgiel i Kevin Mglej w 'Tańcu z gwiazdami' KAPIF.pl / KAPIF.pl

Czy Roksana Węgiel słusznie odrzuciła propozycję wystąpienia na Eurowizji?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.