Tadeusz Rydzyk dostał prezent od "jednej z najbogatszych kobiet". Wiadomo, co zrobił

Tadeusz Rydzyk miał przed laty dostać luksusowy prezent od jednej z najbardziej majętnych kobiet w kraju. "Super Express" opisuje, co stało się dalej.

Tadeusz Rydzyk to jedna z bardziej polaryzujących postaci w Polsce. Choć wielu wiernych jest przekonanych o skromności duchownego, raz po raz na jaw wychodzą niewygodne informacje świadczące o jego miłości do luksusu. Warto wspomnieć chociażby o słynnym samochodzie, którego duchowny miał dostać od "bezdomnego pana Stanisława z Warszawy". Jak donosi "Super Express", po Toruniu ma krążyć plotka o prezencie "jednej z najbogatszych kobiet w Polsce" dla Tadeusza Rydzyka.

Zobacz wideo Marianna Schreiber: Mam świadomość, że wyrządziłam mężowi krzywdę

Tadeusz Rydzyk dostał prezent od "jednej z najbogatszych kobiet" w Polsce. Wiadomo, co zrobił

Dziennikarz "Super Expressu" przeprowadził w tej sprawie śledztwo, z którego wynika, że duchowny przez jakiś czas korzystał z pojazdu od "jednej z najbogatszych kobiet w Polsce", ale ostatecznie nie zdecydował się na jego przyjęcie. "Według plotek krążących po Toruniu jedna z najbogatszych kobiet w Polsce chciała podarować luksusowy samochód dyrektorowi Radia Maryja. On miał nim trochę pojeździć i podziękować za ten prezent. Nie przyjął go, dlatego kobieta samochód dała swojemu mężowi" - poinformował portal Super Express Toruń. Kiedy dziennikarze zapytali bogaczkę o tę darowiznę, jej odpowiedź miała być wymijająca.

Nasz dziennikarz zapytał kilka lat temu, gdy przypadkowo spotkał w Toruniu panią, która miała podarować maybacha ojcu Rydzykowi o ten fakt. "Ojciec Tadeusz Rydzyk to skromny człowiek. Bardzo dobry" - usłyszał w odpowiedzi. Pani nie zdążyła powiedzieć ani słowa więcej, bo jej mąż poprosił ją, aby z reporterem "Super Expressu" nie rozmawiała

- opisał toruński "SE".

Tadeusz Rydzyk pobiera emeryturę. Na jaką kwotę może liczyć?

Tadeusz Rydzyk jakiś czas temu zdradził, że pobiera emeryturę. Wyznał to tuż po wyborach parlamentarnych, gdy dotacje przyznane na jego biznesy przez rząd Prawa i Sprawiedliwości zostały wstrzymane. Na jakie kwoty od ZUS-u może liczyć duchowny? Po ostatniej waloryzacji minimalna kwota emerytury dla księdza to 1760 zł brutto. Ponieważ ma skończone 75 lat, dostaje również tzw. dodatek pielęgnacyjny w wysokości 324,39 zł.

Tadeusz RydzykTadeusz Rydzyk Tadeusz Rydzyk, fot. Kapif

Czy Kościół katolicki powinien być finansowany ze składek wiernych?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.