Adam Burakowski przed komisją ds. afery wizowej. Dyplomata chroni życie prywatne. Mamy jego zdjęcie z żoną

Adam Burakowski stanął przed komisją śledczą ds. afery wizowej. O prywatnym życiu dyplomaty wiadomo niewiele. W mediach społecznościowych można jednak znaleźć jego fotografie z żoną.

5 marca przed sejmową komisją śledczą ds. afery wizowej stanął Adam Burakowski. To były ambasador RP w Indiach, w latach 2017 - 2023. Obecnie pełni funkcję ambasadora w Republice Południowej Afryki. Dyplomata chroni swoje życie prywatne, ale zdarza mu się publikować zdjęcia z żoną w mediach społecznościowych. 

Zobacz wideo Karnowski starł się z Budą podczas komisji śledzczej. "Niech pan nie macha mi tu łapami"

Adam Burakowski na zdjęciach z żoną na Instagramie

Żoną ambasadora RP w Republice Południowej Afryki jest Agnieszka Burakowska. Małżeństwo doczekało się czwórki dzieci. Na Instagramie dyplomaty można znaleźć wspólne zdjęcia z żoną. Ich pierwsza dodana fotografia pochodzi z czasu, gdy pełnił jeszcze funkcję ambasadora Indii. Fotografia bardzo spodobała się obserwatorom Adama Burakowskiego. "Piękna para", "Elegancka i uprzejma para", "Piękne zdjęcie" - czytamy w komentarzach. 

 

Na instagramowym profilu Adam Burakowski dzieli się głównie swoimi aktywnościami zawodowymi, spotkaniami z politykami, społecznikami, ludźmi kultury i sztuki. Nie brakuje też fotografii z odwiedzanych miejsc czy polecanych książek. Na zdjęciu z października 2023 roku możemy dostrzec dyplomatę z żoną przy urnie wyborczej. Swój obywatelski obowiązek spełnili w Ambasadzie Polskiej w Pretorii. 

 

Komisja ds. afery wizowej bada wątek indyjski w sprawie

Przypomnijmy, że przesłuchanie Adama Burakowskiego przez komisję śledczą ds. afery wizowej jest związane z badaniem wątku indyjskiego w sprawie. Komisja zamierza pytać o pośrednictwo wizowe, jakie na rzecz polskich placówek dyplomatycznych świadczyła firma VFS Global. "Już jesienią 2017 roku przewijał się temat outsourcingu wiz w Indiach (...). Taki mechanizm jest stosowany w krajach Schengen, Wielkiej Brytanii oraz Kanadzie" - powiedział Adam Burakowskiego. Według byłego ambasadora RP w Indiach podkreśla, że "outsourcing wizowy odciąża pracę konsulów". Komisja śledcza została powołana do zbadania legalności, prawidłowości oraz celowości działań, a także występowania nadużyć, zaniedbań i zaniechań w zakresie legalizacji pobytu cudzoziemców na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w okresie od dnia 12 listopada 2019 r. do dnia 20 listopada 2023 r. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.