Zarobki Joanny Kurskiej omówione w TVP Info. Kolosalne kwoty. "To teraz jeszcze o milionerach z TVPiS..."

W najnowszym wydaniu "Serwisu Info" prowadzący Michał Adamiuk zapowiedział materiał o karierze Joanny Kurskiej w stacji TVP. Prowadzący wspomniał o tym, ile żona Jacka Kurskiego zarobiła w Telewizji Publicznej.

Chyba dla nikogo nie jest zaskoczeniem, że Joanna Kurska podczas pracy w TVP sporo zarobiła, ale kwoty, który wpłynęły na jej konto przeszłe najśmielsze oczekiwania. Kurska przepracowała w Telewizji Polskiej w sumie 13 miesięcy. Jak podaje serwis Onet, państwowy nadawca do 2023 roku przelał na jej konto ponad półtora miliona złotych, co daje średnio 117 tysięcy złotych za jeden miesiąc pracy. W przerwach od TVP również nie narzekała na nudę, bo najpierw dostała ciepłą posadkę w PGNiG, a potem pracowała w Netii. Donald Tusk zapowiedział ujawnienie afer i układów w mediach publicznych. Nadszedł czas rozliczeń. Kwestię zarobków żony byłego prezesa TVP właśnie omówiono w programie informacyjnym TVP Info. 

Zobacz wideo Tusk miażdży ludzi z PiS-u. "Waszym bożkiem jest mamona!". Zapowiedział ujawnienie afer i układów w mediach publicznych

Joanna Kurska bohaterką TVP Info. "To teraz jeszcze o milionerach z TVPiS"

18 stycznia w ostatnim wydaniu "Serwisu Info" wyemitowano fragment konferencji prasowej, podczas której Roman Giertych zapowiedział, że poprzednia władza zostanie rozliczona z wszelkiego rodzaju kradzieży i nadużyć i winnych czeka nieuchronna kara. W programie TVP Info wspomniano o Joannie Kurskiej. Prowadzący zaczął z wysokiego C. - To teraz jeszcze o milionerach z TVPiS... - powiedział Michał Adamiuk. W dalszej części prezenter wspomniał o gigantycznych kwotach, które Joanna Kurska zgarnęła podczas pracy w TVP. Jak donosi Onet, zarobki Jacka Kurskiego opiewały na 4,5 miliona złotych, więc małżeństwo w latach 2016-2023 zarobiło w sumie ponad sześć milionów złotych. Tymczasem na służbę zdrowia środków... brak. 

Prezes telewizji Jacek Kurski i jego żona mieli zarobić ponad 6 mln zł w telewizji publicznej. Jak podają media, sama Joanna Kurska zarobiła w TVP ponad 1,5 mln zł, choć przepracowała w niej niewiele ponad rok. Miesięcznie to, lekko licząc, ponad 100 tys. zł - podkreślił prowadzący, cytując medialne doniesienia.

Zarobki Joanny Kurskiej omówione w TVP InfoZarobki Joanny Kurskiej omówione w TVP Info fot. screen TVP Info

Kariera Joanny Kurskiej w TVP. W stacji pojawiła się, kiedy jej partner objął stanowisko prezesa

Kiedy Jacek Kurski został prezesem TVP, jego partnerka Joana Kurska dostała posadę wicedyrektorki biura ds. koordynacji programowej, gdzie przepracowała kilka miesięcy. Do TVP wróciła w 2022 roku, już jako żona Kurskiego, i została szefową "Pytania na śniadanie". Prezesem stacji był już wtedy Mateusz Myszkowicz. Kurska przepracowała w Telewizji Polskiej w sumie 13 miesięcy. W 2023 roku pożegnała się ze stanowiskiem. "Telewizja Polska i Joanna Kurska potwierdzają, że rozwiązali umowę o pracę za porozumieniem stron. Misja Joanny Kurskiej jako szefowej "Pytania na śniadanie" zakończyła się sukcesem: odświeżeniem formatu, udanym liftingiem studia, zwiększeniem zarówno udziałów, jak i wolumenu widzów. Dotychczasowa formuła współpracy uległa jednak wyczerpaniu" - napisano w oficjalnym komunikacie. Więcej o powodach odejścia Joanny Kurskiej z TVP przeczytasz tutaj. 

 
 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.