Tyle kosztuje rogal świętomarciński w restauracji Magdy Gessler. Przesada? Lepiej usiądź

Magda Gessler dała się poznać jako znana restauratorka. Chcecie skosztować przysmaków z jej cukierni? Lepiej sięgnijcie głęboko do portfela. Cena może zwalić z nóg.

Już wkrótce rozpocznie się sezon na słynne rogale świętomarcińskie. Przysmak pojawia się w restauracjach zazwyczaj 11 listopada, kiedy obchodzony jest dzień świętego Marcina. Choć smakołyk wywodzi się z Poznania, jest uwielbiany przez ludzi z całej Polski. Z tego względu popularne rogale często sprzedają się jak świeże bułeczki. Taka przyjemność nie należy jednak do najtańszych. W tym roku trzeba się przygotować na niemałą cenę. Rekord w tej kwestii pobiła restauracja Magdy Gessler.

Zobacz wideo Jak wygląda wnętrze restauracji Magdy Gessler?

Tyle trzeba zapłacić za rogala marcińskiego w restauracji Magdy Gessler. Cena zwala z nóg

Zestawienie cen za rogale świętomarcińskie przygotowała gazeta "Fakt". Dzięki temu łatwo można sprawdzić, na jakie koszty trzeba się przygotować w zależności od różnych sklepów. Najwięcej zapłacimy w eleganckich restauracjach. Cukiernie również podwyższą ceny w porównaniu do poprzedniego roku. "W cukierniach Hanny Piskorskiej (Poznań i Mosina) za kilogram rogali świętomarcińskich trzeba zapłacić 49,90 zł (10 zł za sztukę). Na rogale na maślance trzeba wydać 76,50 zł za jeden kg, czyli 16 zł za sztukę. W cukierniach 'Jagódka' mieszczących się w kilku miejscowościach w Wielkopolsce, prowadzących także sprzedaż wysyłkową, zapłacimy 55,99 zł za jeden kg" - czytamy w "Fakcie". Uwagę przykuwa jednak cena za rogala w restauracji "Słodki Słony", której właścicielką jest Magda Gessler. W tym miejscu za znany przysmak trzeba zapłacić aż 29 złotych za sztukę! Więcej zdjęć znajdziecie w galerii na górze strony.

Magda GesslerMagda Gessler Fot. KAPiF

Nie tylko Magda Gessler sprzedaje słodkości. Ceny pączków Kuby Wojewódzkiego jeszcze niedawno przyprawiały o zawrót głowy

Jakiś czas temu zrobiło się głośno o cenach w restauracji Kuby Wojewódzkiego. Szczególne zamieszanie wywołały pączki. Dziennikarz w swojej ofercie miał między innymi wypieki z kremem pistacjowym, pudrem malinowym czy jadalnym złotem. Do tego dochodziło również eleganckie opakowanie. Ile kosztowała jedna sztuka? Cena zawróciła w głowie niejednemu klientowi. "Edycja limitowana 49 złotych za sztukę" - pisał Wojewódzki na profilu na Instagramie z okazji tłustego czwartku. Fani skrytykowali wysokie koszty. Pozostawili po sobie negatywne komentarze. "Nie, dziękuję. Czynsz muszę zapłacić", "O proszę, to u Magdy Gessler jak za darmo! A narzekaliśmy" - czytamy. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJZOBACZ TEŻ: Magda Gessler wstawiła tajemnicze zdjęcie. Posypały się gratulacje dla Lary

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.