Olimpijka walczy o życie. "Nie może sama oddychać". Córka błaga o wsparcie

Mary Lou Retton, mistrzyni olimpijska z lat 80., ma poważne problemy ze zdrowiem i walczy o życie w szpitalu. Córka sportsmenki poinformowała o jej stanie i poprosiła o wsparcie.

Amerykanka Mary Lou Retton jest byłą gimnastyczką olimpijską z wieloma sukcesami w swojej karierze. Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez jej córkę, kobieta walczy o życie na oddziale intensywnej opieki medycznej z powodu zapalenia płuc. Jak się okazuje, nie była ubezpieczona i rodzina nie radzi sobie z finansowaniem leczenia. Córka sportsmenki zwróciła się z ważnym apelem do jej fanów.

Zobacz wideo Gwiazda lat 90. jest poważnie chora. Tego nie da się wyleczyć [WYWIAD PLOTKA]

Mary Lou Retton walczy o życie. Córka mistrzyni olimpijskiej poprosiła fanów o modlitwę i wsparcie finansowe

Mary Lou Retton po zwycięstwie w zawodach wszechstronnej gimnastyki kobiet na Igrzyskach Olimpijskich w Los Angeles w 1984 roku została jedną z najpopularniejszych sportsmenek w Stanach Zjednoczonych. To wtedy magazyn "Sports Illustrated" wyróżnił ją tytułem sportsmenki roku. 55-latka trafiła ostatnio na oddział intensywnej opieki medycznej i jest w bardzo poważnym stanie.

Mary Lou Retton na olimpiadzie w 1984 rokuMary Lou Retton na olimpiadzie w 1984 roku fot. AP/Agencja Wyborcza

O sytuacji poinformowała w oświadczeniu jej córka, McKenna Lynn Kelly. Kobieta zwróciła się też z ważnym apelem do fanów. "Moja niesamowita mama Mary Lou ma bardzo rzadką formę zapalenia płuc i właśnie walczy o swoje życie. Nie jest w stanie samodzielnie oddychać. Od tygodnia przebywa na oddziale intensywnej terapii. Z szacunku do jej prywatności, nie będę wchodzić w szczegóły. Mogę jednak zdradzić, że nie była ubezpieczona" - napisała córka sportsmenki na stronie spotfund.com. McKenna Lynn Kelly poprosiła o modlitwy za zdrowie jej mamy i wzięcie udziału w zbiórce, aby opłacić rachunki za szpital.

Jakakolwiek, nawet najdrobniejsza suma, będzie bardzo pomocna dla mojej mamy i rodziny - podkreśliła Kelly w krótkim oświadczeniu na stronie zbiórki w serwisie spotfund.com.

Mary Lou Retton z córkąMary Lou Retton z córką fot. instagram.com/mckennkelley

Mary Lou Retton na sportowej emeryturze ruszyła do Hollywood

Mary Lou Retton przeszła do historii sportu, kiedy jako pierwsza Amerykanka zdobyła złoty medal olimpijski w klasyfikacji indywidualnej na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Los Angeles w 1984 roku. Co ciekawe, na kilka tygodni przed tym wydarzeniem doznała poważnej kontuzji kolana podczas ćwiczeń i musiała przejść operację. Na szczęście udało jej się zregenerować organizm na czas. Ze sportu wycofała się w 1986 roku. Przez lata pracowała w telewizji i była mówcą motywacyjnym. Gimnastyczka zahaczyła też o Hollywood i pojawiła się w paru popularnych filmach, m.in. "Naga broń 33 1/3: Ostateczna zniewaga".

 
Więcej o:
Copyright © Agora SA