Nie żyje członek Perfectu. To dla niego Grzegorz Markowski miał powrócić na scenę

Współpracownik grupy Perfect, Jerzy Oliwa, zmarł po długiej walce z nowotworem. Za kilkanaście dni miał się odbyć pecjalny koncert, który miał pomóc w zebraniu pieniędzy na leczenie mężczyzny. Właśnie wtedy mieliśmy ponownie zobaczyć cały zespół na scenie.

Jerzy Oliwa był niezwykle mocno związany z Perfectem. Tak naprawdę bez niego nie odbyłby się żaden koncert zespołu. Mężczyzna był uzdolnionym realizatorem dźwięku. Na 22 października zaplanowana była impreza, na której ponownie mieliśmy zobaczyć Grzegorza Markowskiego wraz z resztą grupy. Niestety współpracownik zespołu nie doczekał wydarzenia, które miało być okazją do zbiórki na jego leczenie. O śmierci mężczyzny poinformował Klub Forty Kleparz, w którym planowano koncert. "Jurka Oliwy już nie ma z nami. Odszedł dziś do swoich koleżanek i kolegów artystów zrealizować im najpiękniejszy koncert - już tam w niebie" - czytamy. Więcej zdjęć grupy Perfect znajdziesz w galerii na górze strony. 

Zobacz wideo Patrycja Markowska w końcu zdobyła się na szczerość. Opowiedziała o kryzysie w małżeństwie

Przyjaciele żegnają Jerzego Oliwę i zapewniają, że koncert się odbędzie

Organizatorzy koncertu potwierdzili, że wydarzenie się odbędzie. Zmieniono jedynie cel zbiórki. Dochód z imprezy zostanie przekazany rodzinie zmarłego. "My również, wspólnie z jego przyjaciółmi 22.10, postaramy się zagrać dla niego koncert, który będzie hołdem od nas wszystkich. Bądźcie z nami, aby uczcić pamięć naszego przyjaciela. Całkowity dochód z koncertu przekażemy rodzinie Jurka. W imieniu całej naszej społeczności składamy najszczersze kondolencje wszystkim bliskim" - napisano na profilu na Facebooku. Swoje pożegnanie umieścili również muzycy z grupy Perfect. "Jurku, jest teraz tak bardzo smutno. Żegnaj przyjacielu. R.I.P" - napisali. 

To dla Jerzego Oliwy Perfect miał powrócić na scenę 

Grupa Perfect rozwiązała się w 2021 roku. Jeszcze przed pandemią planowano huczne obchody 40 lat na scenie, jednak z powodu obostrzeń wszystko zostało zawieszone. Na emeryturę odszedł również Grzegorz Markowski. Zespół ogłosił, że to koniec ich występów. Wydarzenie upamiętniające Jerzego Oliwę będzie miało wyjątkowy charakter. Na scenie zobaczymy całą grupę Perfect wraz z Grzegorzem Markowskim, a także innych artystów. Gościnnie pojawią się m.in. Krzysztof Cugowski oraz Maciej Maleńczuk. ZOBACZ TEŻ: Poruszający wpis matki Dawida Ozdoby. Okoliczności jego śmierci budzą kontrowersje

Klub Forty Kleparz - pożegnanie Jerzego OliwyKlub Forty Kleparz - pożegnanie Jerzego Oliwy Fot. Klub Forty Kleparz/ Facebook

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.