Dla niektórych to jedyny prawdziwy Ronaldo. Dziś trudno go poznać

Ronaldo Luis Nazario de Lima to prawdziwa legenda piłki nożnej. 11 lat temu musiał zakończyć karierę przez problemy zdrowotne. To jednak nie przeszkodziło mu w zarabianiu na pasji. Sprawdziliśmy, czym się zajął na emeryturze i jak dziś wygląda.

Ronaldo Luis Nazario de Lima to prawdziwa legenda piłki nożnej, która zapisała się na kartach historii sportu. Mając 16 lat, zadebiutował w brazylijskim Cruzeiro Esporte Club, a później grał między innymi dla FC Barcelony i Realu Madryt i uchodził za najlepszego napastnika. Niestety, 14 lutego 2011 roku musiał zrezygnować z dalszej kariery. Zaczął mieć poważne problemy zdrowotne i mimo szczerych chęci, ból przeszkadzał mu w dalszym uprawianiu sportu. "Il Fenomeno" właśnie świętuje 47. urodziny. Sprawdziliśmy, czym się dziś zajmuje.

Zobacz wideo Karolina Pisarek o przegranej Polaków z Albanią. "To jest ruletka"

Ronaldo do dziś jest związany z piłką nożną 

Ronaldo Luis Nazario de Lima nigdy na dobre nie zerwał z piłką nożną. Jest częstym gościem na meczach ulubionych drużyn. W listopadzie 2022 roku przyleciał nawet do Kataru na mundial, aby kibicować Brazylii. Oprócz tego prowadzi kanał w serwisie Twitch, gdzie relacjonuje mistrzostwa czy prowadzi podcasty.

Piłka nożna stała się też innym sposobem na biznes dla legendy sportu. Otworzył sieć szkółek piłkarskich, które rozrastają się dzięki modelowi franczyzowemu. Daje on możliwość otwierania nowych miejsc pod swoim nazwiskiem. Dodatkowo kadra szkoli kolejne pokolenia sportowców. Ronaldo jest też posiadaczem aż 90. procent akcji w Cruzeiro FC, klubie, który stanowił ważny etap w jego karierze. W 2018 roku udało mu się także zostać większościowych udziałowcem Realu Valladolid. Najpierw nabył 51 procent, natomiast dzięki transakcji z 2020 roku powiększył udziały do 82 procent.

 

Ronaldo zakochał się w wieku 14 lat 

Ronaldo Luis Nazario de Lima w 2015 roku poznał o 14 lat młodszą Celinę Locks. Z początku niewielu wróżyło im szczęście w miłości. Fani piłkarza uważali, że tak duża różnica wieku będzie stanowiła dla nich przeszkodę i prędzej czy później się rozstaną. Jak widać, mylili się. Do dziś ich miłość kwitnie. Mało tego, zakochani mają wspólne zainteresowanie, jakim jest piłka nożna. Daje im to możliwość wspólnych wyjazdów na różnego rodzaju wydarzenia sportowe. Więcej aktualnych zdjęć Ronaldo Luisa Nazario de Limy znajdziesz w naszej galerii na górze strony.

Ronaldo z ukochanąRonaldo z ukochaną fot. instagram.com/ronaldo