Mister Supranational 2023. Znamy zwycięzcę. Nasz reprezentant daleko w tyle

15 lipca w Nowym Sączu odbył się konkurs na Mistera Supranational. Poznaliśmy już wyniki. Jak poradził sobie nasz reprezentant?

Trwa właśnie Tydzień Piękna. Na scenie Amfiteatru Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu poznaliśmy najpierw Miss Supranational, którą okazała się kandydatka z Ekwadoru. Za nami też finał Mister Supranational 2023. Konkurs organizowany jest przez World Beauty Association z Panamy od 2016 roku. Polskę reprezentował Dawid Tracz. 

Zobacz wideo Martyna Kaczmarek dziś mogłaby być w kadrze Polski. Trenerka "zniszczyła jej karierę"

Mister Supranational 2023. To on wygrał konkurs

Warto zaznaczyć, że gale Mister Supranational od samego początku organizowane są w Polsce. Jednak Polska nie miała w nim za dużo szczęścia. Konkurencja jest w końcu naprawdę wysoka. Biorą w nim udział kandydaci z całego świata. W tym roku było ich 35. Daniel Tracz znalazł się w finałowej dwudziestce, ale nie awansował już do finałowej dziesiątki. Trzecim Misterem został Luca Derin z Holandii. Tytuł drugiego Mistera przypadł Henrique Martinsowi z Brazylii. Natomiast główną nagrodę, czyli szarfę Mistera Supranational 2023 otrzymał Iván Álvarez Guedes z Hiszpanii.

Iván Álvarez GuedesIván Álvarez Guedes Instagram @officialmistersupranational

Kim jest Daniel Tracz? Reprezentował Polskę na konkursie Mister Supranational 2023

Daniel Tracz jest obecnym Misterem Polski. Popularność zyskał wcześniej poprzez udział w szóstej edycji programu "Top Model". W show TVN-u był nawet jednym z największych faworytów do wygranej. Ostatecznie jednak musiał opuścić dom modelek i modeli w półfinale. Zajął czwarte miejsce. Z modelingiem się nie rozstał i pracuje w zawodzie. 

 

Prywatnie jest fanem sportu, a szczególnie sztuki walki. W wieku sześciu lat zaczął trenować judo. Ma na swoim koncie też kilka sukcesów w tej dyscyplinie. Już jako dziecko był wielokrotnym mistrzem w swojej kategorii wagowej. Obecnie nadal trenuje. Grał również w piłkę nożną na pozycji napastnika m.in. w Ruchu Chorzów. Czas wolny poświęca również nauce języków. Zna ich już kilkanaście w tym podstawy łaciny i greki. Tracz dobrze też porozumiewa się po chińsku czy arabsku. Więcej zdjęć Daniela Tracza z konkursu na Mister Supranational 2023 znajdziecie w galerii.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.