Brian Laundrie zabił Gabby Petito. Ujawniono treść listu jego matki. Chciała pomóc w ukryciu zwłok

NBC News udostępniło treść listu matki Briana Laundrie, który do niego napisała. Oferowała synowi pomoc w ukryciu zwłok i ucieczce z więzienia. Kobieta wydała oświadczenie.

Amerykańska youtuberka Gabby Petito w lipcu 2021 roku wybrała się w podróż po Stanach Zjednoczonych z narzeczonym Brianem Laundriem i pozostawała w stałym kontakcie z rodzicami - aż do końca sierpnia, kiedy zamilkła. 11 września zgłoszono zaginięcie, a po kilku dniach wszystko było już jasne. Influencerka nie żyła. Jak się później okazało, zamordował ją ukochany, z którym podróżowała. Jego rodzina o wszystkim wiedziała. Ujawniono list od matki do mordercy.

Zobacz wideo Najgłośniejsze zaginięcia w Polsce. Nie wszystkie zostały wyjaśnione, nie wszystkich sprawców ukarano

Ujawniono treść listu od matki Briana Laundriego

Miesiąc po zabiciu Gabby Petito, Brian Laundrie popełnił samobójstwo. Według rodziców blogerki, rodzina jej narzeczonego od początku miała znać prawdę. Złożyli przeciwko rodzinie Laundriego pozew cywilny. Teraz za sprawą NBC News i prawnika rodziny Petito światło dzienne ujrzała treść listu, który do Briana miała wysłać matka. Obiecała mu, że pomoże w ukryciu ciała i wydostaniu się z więzienia. 

Chcę tylko, żebyś pamiętał, że zawsze będę cię kochać i wiem, że zawsze ty będziesz kochać mnie. Jesteś moim synem. Nic nie może sprawić, że przestanę cię kochać, nic nas nie podzieli ani nie będzie mogło nas podzielić bez względu na to, co robimy lub co mówimy. Zawsze będziemy się kochać. Jeśli jesteś w więzieniu, upiekę ciasto z pilnikiem. Jeśli potrzebujesz pozbyć się ciała, pokażę się z łopatą i workami na śmieci - czytamy w treści listu udostępnionego przez prawnika rodziny Petito NBC News.

Gabby Petito LetterGabby Petito Letter AP / AP

Matka Briana Laundriego wydała oświadczenie w sprawie listu

Matka narzeczonego Gabby Petito już wydała oświadczenie pod przysięgą, z którego dowiadujemy się, że miała nie mieć nic wspólnego z zabójstwem. Jak twierdzi, list napisała dużo wcześniej, kiedy jej syn i narzeczona wybierali się w podróż po Stanach Zjednoczonych. "Próbowałam skontaktować się z Brianem i naprawić nasze relacje, gdy planował opuścić dom. Miałam nadzieję, że ten list przypomni mu, jak bardzo go kocham. Chociaż używałam słów, które wydają się mieć związek z działaniami Briana i zabójstwem Gabby, nigdy nie połączyłabym ze sobą wydarzeń, które miałyby się kilka miesięcy później między Brianem a Gabby. List do Briana został napisany przed opuszczeniem mojego domu przez Gabby i Briana" - twierdzi matka Briana Laundriego.

Więcej o:
Copyright © Agora SA