Krzysztof Ziemiec broni Jana Pawła II. Burza w komentarzach? Mało powiedziane

Krzysztof Ziemiec nie wypowiedział się na temat "Franciszkańskiej 3", ale znalazł inny sposób, by wyrazić, co myśli o Janie Pawle II. Nie wszystkim się to spodobało.

Krzysztof Ziemiec po emisji "Franciszkańska 3" stanął w obronie papieża Jana Pawła II. Pod grafiką, którą zamieścił na Twitterze, wybuchła burza. 

Zobacz wideo Jan Paweł II przez lata miał bliskie relacje z pewną arystokratką

Krzysztof Ziemiec obrywa za obronę papieża

Marcin Gutowski w reportażu "Bielmo" przedstawił dowody, które wskazują, że w latach 1964-78 Karol Wojtyła (wówczas kardynał metropolita krakowski) tuszował pedofilię podległych mu księży. Teraz pojawił się nowy materiał Gutowskiego, "Franciszkańska 3" wyemitowany w "Czarno na białym" w TVN24. Dziennikarz dotarł do ofiar księży, którzy w latach 60. podlegali kardynałowi Wojtyle. Na tym nie koniec, bo przeprowadził rozmowy z osobami, które osobiście informowały Wojtyłę o przestępstwach popełnianych przez duchownych. Dotarł też do kościelnych dokumentów potwierdzających działania duchownego. 7 marca po emisji "Franciszkańskiej 3" w mediach wybuchła dyskusja na temat Jana Pawła II. TVP mówi o "ataku na papieża". Teraz głos zabrał Krzysztof Ziemiec.

Wszystko jest po coś - napisał na Twitterze.

Na udostępnionej przez niego grafice widoczna jest postać przedstawiająca papieża, podpis Jana Pawła II, a także dopisek "Papież nadziei".

Tweet wzbudził duże zainteresowanie i ogromne emocje. Internauci byli podzieleni. Część chwaliła Ziemca za to, że broni papieża.

Brawo, panie redaktorze.
My, naród, stoimy w obronie tej nadziei - pisali.

Inni wprost przeciwnie - byli tym faktem oburzeni. 

Tego "wszystko" to się będzie pan kiedyś wstydził. Bo w tym zawiera się cierpienie ofiar pedofilów w sutannach. Jeśli dobrze czytam pana, ich ofiara została złożona na ołtarzu świętości JPII.
Wstyd.
Zgadza się, a to COŚ to możliwość poznania i przyjęcia prawdy, nawet gdyby była bolesna, a ciasne umysły - głównie z powodów politycznych - nadal ją wypierały.

Większości komentarzy nie przytaczamy, ponieważ były wulgarne i agresywne. 

Część internautów zwróciła uwagę na polityczny kontekst sytuacji. 

JPII nie jest po to, by PiS-owcy politycznie go wykorzystywali. Karol Wojtyła ma swoje niepodważalne zasługi i ma też złe strony swojej działalności i tego nie da się zakłamać.

Przypomnijmy, że Mateusz Morawiecki zdobył się na podobny gest jak Ziemiec. Na oficjalnym fanpage'u premiera pojawiło się zdjęcie papieża i cytat z jednego z przemówień duchownego: Nie lękajcie się. 

Zdjęcie na Facebooku premieraZdjęcie na Facebooku premiera Screen MorawieckiPL/Facebook

9 marca wizerunek papieża został też wyświetlony na budynku Pałacu Prezydenckiego.

Wizerunek papieża Jana Pawła II wyświetlony na budynku Pałacu PrezydenckiegoWizerunek papieża Jana Pawła II wyświetlony na budynku Pałacu Prezydenckiego Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl

Kim jest Krzysztof Ziemiec?

Krzysztof Ziemiec od lat jest związany z Telewizją Polską. W latach 2004-2006 i 2009-2019 prowadził "Wiadomości" w TVP1, a w latach 2006-2007 "Panoramę". Widzowie kojarzą go również z "Teleexpressu", w którym pojawia się od 2019 roku. Od 2013 roku prowadzi audycje w radiu RMF FM.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.