Nagrobek Violetty Villas dobierano pod kolor jej włosów. Nie spodziewacie się, jak wygląda teraz. Jest bardzo skromnie

Violetta Villas zmarła w 2011 roku, ale miejsce jej spoczynku wciąż jest odwiedzane przez wielbicieli jej talentu. Ekscentryczna wokalistka ma dosyć skromny nagrobek.

Violetta Villas od lat jest zaliczana do grona najwybitniejszych wokalistek w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Jej głos o szerokiej skali, burza blond włosów i ekscentryczny wizerunek rozpalały wyobraźnię Polaków. Legendarna piosenkarka zmarła w 2011 roku i została pochowana na warszawskich Powązkach. Gwiazda ma dosyć skromny nagrobek.

Zobacz wideo Violetta Villas swoim głosem zachwycała widownie w Las Vegas i Paryżu, ale Polska ją zniszczyła

Kolorystyka grobu Violetty Villas nawiązuje do złotej sukni, w której występowała

Pomimo że, Villas zmarła ponad dekadę temu, jej grób jest wciąż chętnie odwiedzany przez fanów i wielbicieli jej talentu. Piosenkarka ma nagrobek wykonany w całości ze szwedzkiego i indyjskiego grafitu. Na ten temat wypowiedział się przed laty jej syn, Krzysztof Gospodarek.

Płyta jedna, jedyna została przez nas znaleziona w kolorze yelow india; jest w kolorze włosów mamy. Porwane brzegi symbolizują jej skomplikowane życie. Kolorystyka całości nawiązuje do złotej, cekinowej sukni w której lubiła występować a dodatki, czarne buty i czarne boa na szyi - powiedział Krzysztof Gospodarek.

Na miejscu spoczynku artystki nie ma żywych kwiatów, zamiast tego można zauważyć kilka zniczy, a także sztuczne kompozycje kwiatowe z pomarańczowych róż i storczyków.  

Grób Violetty VillasGrób Violetty Villas Fot. Plotek Exclusive

Dodajmy, że w rodzinnym Lewinie Kłodzkim zrodziła się inicjatywa postawienia pomnika Violetty Villas. Rzeźba ma być odsłonięta 10 czerwca, w 85. rocznicę urodzin artystki. Ten pomysł nie spodobał się jednak Krzysztofowi Gospodarkowi. Syn Villas podkreślił, że pomysłodawcy nie konsultowali się z nim w sprawie pomnika, a samo wykonanie ocenił negatywnie.

Violetta VillasVioletta Villas Fot. KAPiF

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii na górze strony. 

Wszyscy jesteście zaproszeni na NOC OSCAROWĄ Plotka i Radia Złote Przeboje! Program na antenie radia poprowadzą Marcin Wolniak i Wojtek Babiarczyk. Od 3:30 nasi dziennikarze będą relacjonować to, co będzie się działo w Dolby Theatre w Los Angeles. Szykujcie popcorn i szampana albo po prostu dużo kawy. Stroje wieczorowe nieobowiązkowe!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.