Ida Nowakowska broni Jana Pawła II. Z synem udała się do kościoła

Ida Nowakowska wielokrotnie podkreślała, że jest osobą wierzącą. Po głośnym reportażu Marcina Gutowskiego "Bielmo", w którym poruszono kwestię wiedzy Jana Pawła II na temat tuszowania pedofilii w Kościele, prezenterka zrelacjonowała na Instagramie wyjście do świątyni z synem. Odwołała się do słynnych słów papieża.

Ida Nowakowska na Instagramie regularnie zamieszcza posty, w których odnosi się do wiary katolickiej, co zrobiła ponownie. Emisja reportażu Marcina Gutowskiego w TVN24 "Bielmo" wywołała ogromne emocje. W materiale przedstawiono dowody, które wskazują, że w latach 1964-78 metropolita krakowski kardynał Karol Wojtyła tuszował pedofilię podległych mu księży. O sprawie rozpisują się już światowe media. Politycy obozu władzy w dowód obrony "dobrego imienia" papieża zaczęli aktualizować zdjęcia w tle na kontach w mediach społecznościowych, wybierając podobiznę Jana Pawła II. Prezenterka "Pytania na śniadanie" poszła w ślady Mateusza Morawieckiego i także zareagowała na szokujące ustaleń Marcina Gutowskiego. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jan Paweł II przyjaźnił się z arystokratką. Plotkowano o gorącym uczuciu między nimi

Zobacz wideo Jan Paweł II przez lata miał bliskie relacje z pewną arystokratką

Ida Nowakowska z synem w Kościele oddaje cześć Janowi Pawłowi II po głośnym reportażu o tuszowaniu pedofilii  

Ida Nowakowska razem z synem wybrała się do kościoła Świętego Krzyża w Warszawie, gdzie odwiedziła pomnik polskiego papieża. Na dowód oddania zapaliła świecę. W opisie dołączyła słynne słowa papieża Polaka. 

"Nie lękajcie się", "Niech zstąpi Duch twój i odnowi oblicze ziemi ... tej ziemi!" - napisała prezenterka "Pytania na śniadanie".
 

Do informacji przekazanych w reportażu z cyklu "Bielmo" odnieśli się także przedstawiciele polskiego Kościoła. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ. 8 marca poseł Rafał Bochenek przekazał na Twitterze, że "z inicjatywy PiS zostanie podjęta uchwała ws. obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II". 

Więcej zdjęć z wizyty Idy Nowakowskiej z synem w kościele znajdziecie w naszej galerii na górze strony. 

Więcej o: