BAFTA. Oddano hołd Elżbiecie II. Na ten piękny gest zareagowali książę William i księżna Kate

Podczas 76. ceremonii rozdania nagród BAFTA złożono hołd królowej Elżbiecie II. Słowa skierowane do panującej przez 70 lat i 214 dni monarchini odczytała Helen Mirren.

76. gala wręczenia brytyjskich nagród filmowych BAFTA odbyła się 19 lutego 2023 roku. W czasie wydarzenia przekazano statuetki filmowe wybitnym aktorom i aktorkom. Nie zabrakło także poruszającej przemowy, która była hołdem oddanym zmarłej w zeszłym roku królowej Elżbiecie II. Helen Mirren wygłosiła słowa, które wzruszyły obecną na sali księżną Kate oraz księcia Williama. Ten moment z pewnością zapamiętają na długo.

Polecamy: Księżna Kate i książę William na gali BAFTA. Patrzymy na suknię Kate. Miała ją już lata temu. Teraz zaszalała z dodatkami

Zobacz wideo Królowa Elżbieta II opublikowała swojego pierwszego posta na Instagramie

BAFTA. Przemówienie na temat królowej Elżbiety II poruszyło wielu. Reakcja księżnej Kate i księcia Williama chwyta za serce

Helen Mirren przybliżyła obecnej na sali publiczności niezwykłą historię życia i panowania królowej Elżbiety II. W tle leciały nagrania przedstawiające młodą monarchinię podczas koronacji, spotkań z gwiazdami, w tym m.in. z Marylin Monroe, Judi Dench czy Danielem Craigiem. Królowa poznała najwybitniejszych aktorów i aktorki w czasie swego panowania, a także była świadkiem rozkwitu złotego Hollywood.

Kino w najlepszym wydaniu robi to, co Jej Wysokość robiła bez wysiłku - zbliża nas do siebie i jednoczy poprzez historię. Wasza Wysokość, byłaś czołową gwiazdą naszego narodu - powiedziała Helen Mirren.

Na nagraniu było także słychać jedno z przemówień zmarłej królowej na temat znaczenia sztuki. 

Hołd złożony przez Helen Mirren bardzo poruszył księcia Williama i księżną Kate, którzy siedzieli w pierwszym rzędzie i bili brawa. Następca tronu nie mógł powstrzymać łez.

Królowa Elżbieta II w 2013 roku otrzymała honorową nagrodę brytyjskiej akademii filmowo-telewizyjnej. BAFTA dla królowej stanowi wyraz uznania za jej poparcie dla brytyjskiego przemysłu filmowego.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.