Blanka Lipińska była związana z Zatoką Sztuki. Co tam robiła? "Kluby to nie są grzeczne miejsca"

Blanka Lipińska przez jakiś pracowała jako menedżerka w Zatoce Sztuki, a dokładniej w klubie The Roof, mieszczącym się na dachu budynku. Autorka "365 dni" tłumaczyła się z powiązań z miejscem owianym złą sławą.

O Zatoce Sztuki znów jest głośno. Policja wkroczyła na teren wokół miejsca, w którym znajdował się kiedyś klub, w związku ze sprawą zaginięcia Iwony Wieczorek. W Zatoce Sztuki miało dochodzić do wykorzystywania seksualnego nieletnich dziewczyn. Blanka Lipińska utrzymuje, że nic nie wiedziała o sprawie i dowiedziała się o niej z mediów. Poza tym pracowała w klubie już po tych wydarzeniach.

Zobacz wideo Kubicka o związku Barona i Lipińskiej

Blanka Lipińska tłumaczy się z powiązań z Zatoką Sztuki

Wizerunek Blanki Lipińskiej pojawił się w filmie dokumentalnym "Nic się nie stało" Sylwestra Latkowskiego na temat przestępstw w Zatoce Sztuki oraz samobójstwa 14-letniej Anaid, która dzień przez tragedią kontaktowała się z Krystianem W., znanym jako "Krystek". Był on zamieszany w aferę.

Tak, oglądałam reportaż pana Latkowskiego. Mój wizerunek, jak i wizerunek innych osób publicznych, został tam użyty tylko i wyłącznie po to, żebyście spojrzeli na ten dokument. Zobaczcie, że te zdjęcia niczego do tego dokumentu nie wnoszą. To się nazywa manipulacja - mówiła wówczas na Instagramie.

Dodawała, że nie ma nic do ukrycia.

Chciałabym powiedzieć tylko, że nigdy nie ukrywałam moich konotacji z Zatoką Sztuki, bo nigdy nie miałam nic do ukrycia. Gdybym pewnie miała, to na mojej pierwszej książce nie znalazłby się opis, że byłam menedżerką klubów nocnych.

Wytłumaczyła, że trafiła do Sopotu już po tych tragicznych wydarzeniach.

Wszystkie rzeczy, o których była mowa w tym reportażu, dotyczą samobójstwa dziewczynki, które miało miejsce w marcu 2015 roku. Ja przeprowadziłam się do Sopotu w lipcu 2015 roku.

Do sprawy wróciła również w podcaście "WojewódzkiKędzierski". Zapewniała, że w klubie nigdy nie widziała osoby poniżej 18. roku życia. Opowiedziała również, czym dokładnie zajmowała się w The Roof.

Ja byłam menedżerem odpowiedzialnym za rezerwacje. Moim zadaniem było sprzedać loże jak najdrożej. Przez dwa czy trzy lata byłam menedżerką różnych klubów. Generalnie kluby to nie są grzeczne miejsca - stwierdziła.

Blanka Lipińska zdziwiła się, że Kuba Wojewódzki poruszył ten temat, bo sam był gościem Zatoki Sztuki i znalazł się w dokumencie Sylwestra Latkowskiego. Podkreśliła jednak, że odwiedził miejsce zaledwie dwa razy.

Ta afera nas głęboko dotknęła. Spowodowała, że ty miałeś groźby pod adresem rodziny, musiałeś chodzić z ochroniarzem, ja miałam groźby. Nie sądziłam, że poruszysz ten temat, bo jest dla nas bardzo trudny i krzywdzący.

Lipińska poza letnim sezonem pracowała również w innych klubach, takich jak Show czy Dream Club. W sierpniu 2016 roku poinformowała, że wkrótce opuszcza Sopot.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy. Specjaliści doradzą co zrobić, żeby skłonić naszego bliskiego do kontaktu ze specjalistą.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.